Forum

sql server replicat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sql server replication

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
585 Görüntüleme
(@muratsoydan)
Gönderiler: 177
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar

iki ayrı fiziksel sql server 2008 r2 kullanıyorum

bunlar arasında snapshot replication yapamaya calısıyorum,

forumda izledigim tüm videoları uygulamama ragmen bir turlu bu replication islemini basaramadım.

olusturdugu agentlarda bir sorun gozukmuyor.

forumda genelde sanal serverlar uzerinde yapılmıs,bunu bende gerceklestirdim

ama fiziksel olarak iki ayrı sunucuda bu neden bu kadar zor oluyor anlayamadım

sorun suradan kaynaklanıyor olabilirmi acaba?

publication ve subscription yaparken son aşamalara doğru şöyle bir alan var;

SNAPSHOT AGENT SECURITY

BU ALANDA BİR windows account birde sql server agent account var

buralardada iki ayrı bilgisayarda aynı isimlere sahip iki admin kullanıcı olusturdum bunlarla yaptım ama

yinede olmadı.

BİR YOL GOSTEREBİLİRSENİZ SEVİNİRİM.

SAYGILAR 

Gönderildi : 15/04/2011 19:40

(@mesutaladag)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Merhabalar,

Öncelikle portalımızda yayınlanan http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/10/18/webcast-sql-server-2008-r2-replication.aspx   webcast kaydını tekrar incelemenizi tavsiye ederim. Burada adım adım nasıl uygulanacağını anlattık.

Zannediyorum sunucularınızın bulundugu ortam Workgroup ortamı. Dolayısıyla agent security adımında gösterdiğiniz kullanıcı hesabını  bilgisayaradi\kullaniciadi şeklinde girdiğinizden emin olun.

Eğer bu şekilde girmenize rağmen hala sorun devam ediyorsa gerek replication monitor içerisinden log detaylarında gerekse de replikasyon konfigürasyon adımlarında karşılaştığınız hatayı tam olarak gönderirseniz yardımcı olmaya çalışalım.

Bu arada yukarıdaki web seminerinde uygulamayı biz Hyper-V sanallaştırma ortamındaki sanal sunucularda yaptık. Fakat fizikselde de aynı adımlarla bunu aynen gerçekleştirebilirsiniz. Replikasyon konfigürasyonu sanalda farklı fizikselde farklı değildir.

Replikasyon yaptığınız sql sunucularınız üzerinde Windows Firewall aktif ise Server Manager konsolu içerisinden Windows Firewall ayarlarına giderek  firewall  devre dışı bırakıp tekrar denermisiniz?

İyi çalışmalar,

Mesut Aladağ.
Microsoft MVP, MCT

Gönderildi : 15/04/2011 22:25

(@muratsoydan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Mesut Bey tek tek deneyip haber verecegim teşekkürler

Gönderildi : 16/04/2011 02:42

(@muratsoydan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

SQL PORTUNU AÇARAK DEDİĞİNİZ GİBİ BU İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRDİM ÇOK TEŞEKKÜRLER SELAMLAR

Gönderildi : 17/04/2011 06:15

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

Mesut hocam selamlar bende workgoupta bir sql replication yapıcam bende kullanıcı adı ve şifresi isteyince o makinada yaptığım işlemde o makinaya ait bir username ve şifre girmem gerekiyro yoksa haberleşeceği makinanın kullanıcı adı şifresinimi girmem gerekiyor.

Gönderildi : 12/08/2011 20:31

(@erolergul)
Gönderiler: 22
Eminent Member

Hocam merhaba ben as400 ile sql server 2008 arasında replikasyon yapmak istiyorum bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekmekte yardımcı olursanız sevınırım...

Teşekkürler

Gönderildi : 14/09/2011 18:51

Paylaş: