Forum

sql server 2005 man...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sql server 2005 management connet to server

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
418 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

sql server 2005 management connet to server  da Authentication sekmesinde sql server Authentication seçtiğimde login ve password domain admin hesabını giriyorum proerty login was not set hatası alıyorum. buraya ne girmeliyim? sql hakkında pek bilgim yok yardımlarınızı bekliyorum

eğer bunun için bir user vb. ihtiyaclar varsa nasıl yapıcağımı da söyliyebilirmisiniz.

saygılar.

Gönderildi : 04/04/2011 13:14

(@AhmetRende)
Gönderiler: 138
Estimable Member

SQL authenticationda sadece sql server içerisinde tanımlı olan userlar bağlanabilir.

Domaindeki userınızı kullanmanız için oncesinde sqlde yetkiniz olmalı. Ve windows authentication seçili olmalı. Yani domainden giriş için herhangi bir kullanıcı adı ve şifre girilmez. SQL server windowsa güvenir. Eğer windowsa girebilmiş iseniz sql serverada baglanabilirsiniz.

Tabi dediğim gibi öncesinde size yetkilendirilme verilmesi gerekir.

Gönderildi : 04/04/2011 13:28

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam tam anlıyamadım sql tam hakim değilim o ekranda domain admin hesabıyla giriş yapamıyorum hangi userla ve ne hakkın vererek o user'a giriş yapıcam birazdaha basite indirebilirmisin anlatımı rica etsem

saygılar

Gönderildi : 04/04/2011 13:34

(@AhmetRende)
Gönderiler: 138
Estimable Member

eğer sql serverın kurulu olduğu makinede local admin grubuna üye isen. direk bağlanabilirsin. Yani windows authentication seçili iken sadece connecte basman yeterli olacaktır.

Eğer yetkin yoksa kurulum sırasında sa kullanıcısına şifre vermiş olmalısınız. Tabi Mixed mode seçili kurudu iseniz. O şifreyle girebilrisin.
Öte yandan sql server üstünde admin grubuna üye birisi servera login olup sizin kullanıcınızıda ekleyebilir. 

Dediğim gibi domaindeki userla girmek için birşey yazamazsınız. Authentication şeklini değiştirmeyin. Anladığım kadarıyla hep sql authenticatin seçiyorsunuz. Ekranda login oldugunuz domain ve login ismini görüyor olmalısınız zaten.!

Gönderildi : 04/04/2011 14:13

(@Anonim)
Konu başlatıcı

teşekkürler

Gönderildi : 04/04/2011 14:32

Paylaş: