Forum

Sql server 2008 i&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql server 2008 için kullanıcı ekleme

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,468 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar, sql server 2008'i ilk kurulumda Adminden başka user eklememiştim. Security bölümüne sağ tıkladığımda zaman new > login sonrasında kullanıcı adı ve şifleri yazdıktan sonra database sahibini ayarladıktan sonra tamam butonunda Benim yazdığım kullanıcı hesabı oluşturulamadı demektedir. Sormak istediğim buradaki login name sadece sistemdeki userlardan mı oluşmaktadır. Kafamıza göre user oluşturamıyor muyuz.

Hata Mesajı:

Create failed for login 'ABC'. (Microsoft.SqlServer.Smo)

An exception occurred wihel executing q Transcat-SQL statement or batch

The Must_change option is not supported by this version of Microfot Windows.

Gönderildi : 16/03/2011 12:56

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhabalar, sql server 2008'i ilk kurulumda Adminden başka user eklememiştim. Security bölümüne sağ tıkladığımda zaman new > login sonrasında kullanıcı adı ve şifleri yazdıktan sonra database sahibini ayarladıktan sonra tamam butonunda Benim yazdığım kullanıcı hesabı oluşturulamadı demektedir. Sormak istediğim buradaki login name sadece sistemdeki userlardan mı oluşmaktadır. Kafamıza göre user oluşturamıyor muyuz.

Hata Mesajı:

Create failed for login 'ABC'. (Microsoft.SqlServer.Smo)

An exception occurred wihel executing q Transcat-SQL statement or batch

The Must_change option is not supported by this version of Microfot Windows.

Microfot [:D]'un hangi Windows sürümünü kullanıyorsunuz

Gönderildi : 16/03/2011 14:25

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Windows Xp Sp3

--Windows 7 ultimate sürümüne kuruduğum zaman sql server 2008'i istediğim user'ı tanımlaya biliyorum, windows xp bu özelliği desteklemiyor mu?

Gönderildi : 16/03/2011 14:27

(@cozumpark)

The Must_change option

problem burada. Bunun üzerine yoğunlaşın. Bir de kullanıcıyı sorgu ile oluşturmayı deneyin.

Gönderildi : 16/03/2011 15:36

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Sql ile user acoount'u oluşturdum, her hangi bir problem kalmadı, teşekkür ederim.

Gönderildi : 16/03/2011 16:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Sql ile user acoount'u oluşturdum, her hangi bir problem kalmadı, teşekkür ederim.

Aşağıdaki kod ile sorunu çözdüm. Belki bu tarz hatalarla karşılaşan arkadaşlara lazım olur. 

CREATE LOGIN [KULLANICI_ADI]   WITH PASSWORD=N'KULLANICIYA_AIT_PASSWORD',
DEFAULT_DATABASE=[DATABASE_ADI],
CHECK_EXPIRATION=OFF, (PARALONIN SURESININ DOLMASI)
CHECK_POLICY=OFF (PAROLADAKI GUVENLIK KURALLARINI DIKKATE ALIP ALMAMASI OFF OLMAZ ON ALIR)

Kullanıcı oluştuktan sonra Security alanında => Login sekmesinde belirtilen kullanıcıyı sağ tıklayıp properties (özellikler) sekmesinden mevcut değişiklikler buradan yapılabilir. 

Gönderildi : 16/03/2011 16:15

(@cozumpark)

SSMS ile kullanıcı oluştururken bu hatayı alırsanız

User must change password at next login özelliğinin çentiğini kaldırın. Bu şekilde bu hatayı almadan kullanıcıyı oluşturursunuz.

Gönderildi : 22/03/2011 13:53

Paylaş: