Forum

sql 2005 e bazi ipl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sql 2005 e bazi ipleri yasaklama

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
455 Görüntüleme
(@barisugus)
Gönderiler: 85
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

sql 2005 üzerinde bulunan veritabanlarına bazı iplerin erişmesini engellemek istiyorum örnek vermek gerekirse iss de nasil bazi web sitelerine ip bazli kısıtmalam yapıyorsak (ilgili ip deny veriyorsak)  sql 2005 üzerinde de bazi ipleri yasaklamak istiyorum ?

not: firewall dan port kapatmak istemiyorum.

iyi calismalar.

Gönderildi : 05/06/2008 01:55

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

Merhaba;
ISS üzerinde firewall vb.. kullanmadan ne şekilde IP bazlı kısıtlama yaptığınızı söylerseniz SQL için de aynı eylemi yapmanıza yardımcı olabilirim.

X bir güvenlik teknolojisi kullanmaksızın bu isteğinizi karşılamanız zordur. Ancak Veritabanına girişleri SQL Authentication ve benzeri yöntemler ile yasaklama - izin getirebilirsiniz.

Gönderildi : 05/06/2008 02:05

(@barisugus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ilgin için sağol öncelikle evet araştırma yaptım istediğim olayı bill amca yapmamış  vardır bir bildiği yoksa dediğin gibi user/pass bazlı deny ve alow işini yaptım zaten

msg için teşekkürler.

Gönderildi : 05/06/2008 02:17

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

Merhaba;

Bill amcanın yapabileceği bir iş değildir, teknoloji izin vermiyor.

Yazılım donanımın dilinden anlamıyor.

OSi referanslarında ki Layer seviyeleri işin içinde

ama bil amca ISa nın yeni versiyonu için bunu düşünüyor. ISA 2009 UTM olarak geleceğini hatırlatmak isterim. ama diğer yazılımlar için Securty izinlerine devam.

Gönderildi : 05/06/2008 02:33

(@barisugus)
Estimable Member
Konu başlatıcı

fatih bey merhaba

yazılım katmanlarını iyi bilirim ancak bişey hatırlatayım, iss üzerinde aslan gibi web sites içinde hangi virtual varsa deny veya alow verebiliyoruz ip ye eğer low level katmanda ise microsoft un folder yapısına kadar nasıl iniyor bil amca 🙂 bence olmaması isaya destek vermek marketing hareketi.

paylaşımın için teşekkürler yanıtını bekliyorum.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 05/06/2008 03:23

Paylaş: