Forum

SQL 2008 R2

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL 2008 R2

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
484 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Bu yıl paket programımızı değiştirdik Logo Go'dan Mikrokom'a geçtik. Her iki programda sql kullanıyor. Mikrokom da program listesinde görünmeyen bir firma sql de görünmekte ve güncelleme yaparken sorun çıkarmakta idi.Mikrokom yetkilisi sql den query çalıştırarak bu firma kalıntılarını sildi ve sorunu çözdü.Fakat daha sonra gördükki Logo programına bağlantı yok olmuş.Her yolu denedim Logo yu ( Bu programda uzman sayılırım ) sql e bağlayamadım.Acaba serverde kalıntı dosyalar var onlarındamı silinmesi lazım.Sıfırdan Dbase ve login oluşturdum yine bağlayamadım.İleri sql bilgim yok o yüzden ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.Yardımcı olurmusunuz ?

Gönderildi : 13/02/2011 17:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Yeni program için bir db, bu db için kullanılamak üzere bir user ve bu açılan user için bu db üzerinde yetki verip bu kullanıcı ile mi bağlanıyorsunuz ? SQL yeni mi kuruldu ve öyle ise uzak erişim açık mı ? Firewall' u kontrol ettiniz mi ? standart prot olan 1433 mü kullanılıyor ? Bağlantıyı odbc den yapmayı denediğinizde ne hatası alıyorsunzu, sql mix mode mu yoksa sadece windows autentication olarak mı kurulmuş ?

Özetle bilgi olmadan soru cevaplamak pek mümkün değil.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/02/2011 18:55

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba SQL mixed modda LBS ürünlerinin kullanımına müsait olarak kuruldu.Ve en son güncellemeye kadarda zaten kullanılıyordu sorun yoktu.Dediğim gibi mikrokomdaki bi hata yüzünden yetkili arkadaş uzaktan bağlanarak bazı komutlarla query çalıştırdı.O tarihten sonra Logo programını SQL e bağlayamadım.En az 500 kez logo kurup sql e bağlamışıdır.Hatta yeni dbase ve userler açmama rağmen SQL bağlantı hatası alıyorum.Mikrokom programı SQL e bağlanıyor onda sorun yok.Ama Logo iptal.

NOT :

Bilgisayar kişisel bilgisayar olup her hangi bir ağa bağlı değil.

Gönderildi : 14/02/2011 01:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

ODBC ? Hata ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/02/2011 02:21

Paylaş: