Forum

iki ayrı server tek...

Bildirimler
Hepsini Temizle

iki ayrı server tek view

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
784 Görüntüleme
(@muratsoydan)
Gönderiler: 177
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar iki ayrı sql server var ve ikisindede aynı database var biri devamlı guncelleniyor. replication yapamıyorum sadece select ediyorum.bunu bir viewla yapabilirmiyim acaba.sadece bugun eklenen kayırları insert et seklinde

yani iki server tek view ?

teşekkürler 

Gönderildi : 09/02/2011 16:01

(@ademyetim)
Gönderiler: 56
Trusted Member

Merhaba

View bir veya birden fazla tablonun select çekilerek hazır hale getirildiği bir objedir,view'ler sadece select çekmek için kullanılır, kayıt ekleme amaçlı

kullanılmaz view'le select çekip sonra ilgili tablonun adı yazılarak kayıt ekleme yapılabilir.

Gönderildi : 11/02/2011 12:10

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar iki ayrı sql server var ve ikisindede aynı database var biri devamlı guncelleniyor. replication yapamıyorum sadece select ediyorum.bunu bir viewla yapabilirmiyim acaba.sadece bugun eklenen kayırları insert et seklinde

yani iki server tek view ?

teşekkürler 

Yapılabilir.

select A.ID_Sutunu,A.Sutun2,A.Sutun3
from VT1.dbo.tablo1 A
inner join
VT2.dbo.tablo2 B
on A.ID_Sutunu = B.ID_Sutunu

Erişimle yetkisiyle ilgili bir sorun yoksa bu sorgu sağlıklı çalışır.

Ama "benim amacım illa SQL server üzerinde görüntülemek değil; iki ayrı server'ın datalarını tek bir yerde view haline getirmem yeterli" diyorsanız MS Access de bu iş için biçilmiş kaftan. ODBC'yi kullanarak 2 SQL tablosunu "Bağlı Tablo" olarak Access'e aldıktan sonra yeni bir "Sorgu" oluşturarak bu iki tabloya istediğiniz gibi at koşturtabilirsiniz.

Gönderildi : 12/02/2011 12:14

(@muratsoydan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

cok tesekkurler arkadaslar sağolun 

Gönderildi : 14/02/2011 07:59

(@turgaysahtiyan)
Gönderiler: 344
Reputable Member

Merhaba

View bir veya birden fazla tablonun select çekilerek hazır hale getirildiği bir objedir,view'ler sadece select çekmek için kullanılır, kayıt ekleme amaçlı

kullanılmaz view'le select çekip sonra ilgili tablonun adı yazılarak kayıt ekleme yapılabilir.

Bir düzeltme yapalım, view'leri veri insert i içinde kullanabilirsiniz.

Hatta partitioning anons edilmeden önce partition mantığı view'lerin insert özelliği ile yapılmaktaydı

Gönderildi : 15/02/2011 13:50

(@muratsoydan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

teşekkürler arkadşlar sağolun

Gönderildi : 18/02/2011 23:20

Paylaş: