Forum

AD ortamında SQL200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD ortamında SQL2008 SP1 kurulumda, AD user'ları görünmüyor

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
376 Görüntüleme
(@murat-inciler)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

şirketimde yeni alt yapı değişimi olacak önceden workgroup olarak çalışan SQL i AD ortamında test ediyorum. kurulumu 2008R2 üzerine yaptım ve SP sini yükledim. kullanıcı ayarlarını yapacakken SQL sunucusunda sadece local userları görebildiğimi fark ettim. yani DC de user ve gruplarda sql'e ait herhangi birşey yok. artı Ad deki userları tek tek SQL e tanıtmam gerekiyor.  bunun yanı sıra kullanıcı ekle diyip domain üzerinden kullanıcıyı bulup seçtiğimde ise, "domain\murat" kullanıcısının geçersiz karakterler içerdiğini ve bu yüzden yaratılamadığını söylüyor.

cahilliğimi hoş görün ama bu normal mi?

birde 2003 AD yapısında, diğer 2003 serverlardan birinden domaine login olan admin kullanıcısı AD Users and Computers i çalıştırdığında ekrana geliyordu. 2008 de bu bende çalışmıyor. yukarıda yazdığım sorunla da alakalı olabilir mi acaba?

Teşekkürler

Gönderildi : 07/02/2011 12:08

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

SQL sunucsunu domaine eklediniz mi? Eger eklediyseniz sql management consol uzerinden domain uzerindeki admin kullanicisiyla baglanin, Daha sonra odbc ayarlarina goz atin

Aldiginiz hatayla ilgili olarak , bu yaptiginiz testleri sanal ortamdami yapiyorsunuz? Eger DC ile SQL server sunucu birbirinin clonu ise SID cakismasi vardir.Ve gecersiz karakter hatasiniz hatasini alirsiniz

Gönderildi : 09/02/2011 19:51

Paylaş: