Forum

sql 2008 cluster se...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sql 2008 cluster secenekleri nelerdir?

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
398 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar

sql i cluster yapmak ıstıyorum fakat enterprise lisans almadan olmuyor bıldıgım kadarıyla ve bu lısans oldukca pahalı baska bır yolu var mıdır bu konunun vmvare cozum olur mu ya da sql i cluster bicimde nasıl calıstırabılırım fikirleriniz alırsam cok sevinirim tesekkurler..

Gönderildi : 04/02/2011 18:21

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

Failover Cluster servisine ihtiyacınız olduğu için Enterprise lisansa ihtiyacınız var. vmware ile yapmaya kalkarsanız onun için de Enterprise lisansa sahip olmanız gerekecek çünkü sql işletim sistemi üzeridne çalışan bir servistir ve dolayısı ile yine işletim sistemi üzerinde bunu çözmeniz gerekiyor.

bunların dışında CA Xosoft HA ürünü var onu kullanabilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 04/02/2011 18:24

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar dediginiz urunu arastıracagım peki benim senaryom su sekılde calısan sql server da sorun oldugu zaman ıkıncı bır sql serverdan devam etsin dicem ama bunun ıcın cluster sart sanırım yada ikinci bir windows kurup uzerınde sql kurup pasıf tutabılır mıyım sql serverımda sorun oldugu zaman bu pasıf sql ı ayaga kaldırırım tabı burda database ı ne kadar guncel olacak o da tartısılır.ikinci senaryom ıse database ınde bır sorun olursa bır kac saat oncesının duzgun database ınden sql server ı calıstırabılmek bu konularda tecrubenız muhakkak olmıustur tesekkurler

Gönderildi : 04/02/2011 18:30

(@turgaysahtiyan)
Gönderiler: 344
Reputable Member

Eğer DB boyutun çok fazla değilse mirroring'i araştır derim. Failover Cluster dan çok aşağı kalır yoktur. Ayrıca özel hardware gereksinimi de duymaz

Gönderildi : 04/02/2011 20:12

Paylaş: