Forum

Replication

Bildirimler
Hepsini Temizle

Replication

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
592 Görüntüleme
(@EyupDal)
Gönderiler: 152
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar selam

SQL Server 2005 de Replication yapmak istiyorum...

2 Adet server im var ve her ikisinde 2003 standart editon kurulu.. ve her ikisinde de SQL 2005 kurulu ben serverler arası active directory sayesinde birbirin  replication yapmayı başardım. A serverinden kulanıcı açtığımda B kulanıcısına an be an yanıyor

Benim SQL serverde yapmaya çalıştığım ise.. 

A serverinden Çalışan SQL serverin anlık veri akışını aynı mantıkla B serverine aktara bilirmiyim.? 

Gönderildi : 04/02/2011 15:09

(@turgaysahtiyan)
Gönderiler: 344
Reputable Member

Database'in tamamı için bir ikincil database bulundurmak istiyorsan neden mirroring çözümünü düşünmüyorsun?

Gönderildi : 04/02/2011 16:36

(@EyupDal)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bu söylemiş olduğun yöntem A datasındaki anlık veri akışını B ye Yansıtabilirimi?

Gönderildi : 04/02/2011 16:39

(@EyupDal)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bu söylemiş olduğun yöntem A Serverinin SQL'indeki anlık veri akışını B Serverinin SQL'ine Yansıtabilirimi?

Bire Bir Aynı İsimlere sahip DataName Fakat Farklı Serverler.... 

Gönderildi : 04/02/2011 16:42

(@turgaysahtiyan)
Reputable Member

Bu söylemiş olduğun yöntem A datasındaki anlık veri akışını B ye Yansıtabilirimi?

Database mirroring'in senkron ve asenkron diye 2 çalışma seçeneği vardır. (Birde senkron with victim var)

asenkron mode'da primary db'deki transaction periyodik olarak secondary sunucuya gönderilir.

senkron mode'da ise primary sunucuya gelen transaction isteği önce secondary sunucuda commit edilir, daha sonra primary sunucuda commit edilir. Bu şekilde tamamen birbirinin aynı 2 database elde edilmiş olur.

Gönderildi : 04/02/2011 17:07

(@EyupDal)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yani networkteki herhangibir  Pc ye Sql Kurduğumda bu şekil bağlamak mümkün olabilir..?

Gönderildi : 04/02/2011 17:16

(@EyupDal)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bide bu söylemiş olduğunuz yöntemin detaylı bir makalesi varmı acaba?

Gönderildi : 04/02/2011 17:17

(@turgaysahtiyan)
Reputable Member

sql server mirroring çok fazla kullanılan bir teknolojidir. Google'da aratırsan bir dolu makale bulursun diye düşünüyorum.

Gönderildi : 04/02/2011 17:21

(@ismailadar)
Gönderiler: 134
Estimable Member

sql server mirroring çok fazla kullanılan bir teknolojidir. Google'da aratırsan bir dolu makale bulursun diye düşünüyorum.

Merhaba hocam merak ettim neden replicaiton yerine mirroring tavsiye ttiniz?

Gönderildi : 04/02/2011 17:27

(@turgaysahtiyan)
Reputable Member

bu case için konuşmak gerekirse mirroring senkron yapıda çalışabilmektedir. Replication'da böyle bir seçenek yoktur.

bunun haricinde detaylı bir karşılaştırmamı aşağıdaki topic'te bulabilirsin.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/203798.aspx

Gönderildi : 04/02/2011 20:11

Paylaş: