Forum

Map Edilen Sür...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Map Edilen Sürücüye Yedekleme

13 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
472 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar. Sql 2005 maintenance ile yaptığımız yedeklemede yerel sürücü haricinde aynı domaine dahil map edilen bir klasöre (sürücüye) yedek almak istiyorum. Bu mümkünmüdür? Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Gönderildi : 31/01/2011 20:36

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Aynı anda locale yedeklerken map folderedemi yedeklemek istiyorsunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 31/01/2011 22:54

(@AhmetRende)
Gönderiler: 138
Estimable Member

Evet yapabilirsin. Ama ilk önce SQL servisini domainde tanımlı bir user ile başlatmalısın.

Sonrasında yedeğin nereye alınmasını istiyorsan o klasöre veya servera sql servisini başlattıgın user için yetki ver. Dosya yazma yetkisi.
Sonrasında yedek alırken network pathini gir. "\\fileserver\c$\yedekklasörü" Gibi. Tam file pathini yazarsan istedigin iyapmış olursun.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 01/02/2011 19:29

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Aynı anda locale yedeklerken map folderedemi yedeklemek istiyorsunuz?

Hayır. Sadece map folder yedekleme yapmak istiyorum.

Evet yapabilirsin. Ama ilk önce SQL servisini domainde tanımlı bir user ile başlatmalısın.

Sonrasında yedeğin nereye alınmasını istiyorsan o klasöre veya servera sql servisini başlattıgın user için yetki ver. Dosya yazma yetkisi.
Sonrasında yedek alırken network pathini gir. "\\fileserver\c$\yedekklasörü" Gibi. Tam file pathini yazarsan istedigin iyapmış olursun.

Kolay gelsin.

Yetkilerle ilgili bir sorun olmamasına rağmen, 

hatası alıyorum. Yine sitenizden incelediğim kadarıyla surface area configuration dan xp_cmdshell hizmetini enable yapmaya çalışıyorum ama bu defa;

hatası geliyor.  xp_cmdshell i enable yapabilirsen yedekleme yapılabiliyor. Kendi pc mde bu işlemi gerçekleştirdim. Bu hatayı nasıl aşarım sizce. İlginiz için çok teşekkürler.

Gönderildi : 03/02/2011 21:08

(@turgaysahtiyan)
Gönderiler: 344
Reputable Member

Lock pages in memory için şu makaleyi inceler misin

http://technet.microsoft.com/en-us/library/ms190730.aspx

Gönderildi : 07/02/2011 16:50

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Local Group Policiy--> Computer Configuration--> User Rights Assignment den "Lock pages in memory" ye user atanmamış. Administrator ve kendi yetkili kullanıcımı eklememe rağmen Lock pages in memory uyarısını yine alıyorum.

Gönderildi : 07/02/2011 20:51

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Alper Bey in önerdiği program şimdilik işimi gördü:

http://www.cozumpark.com/forums/thread/167811.aspx

Fakat bu işlemi Sql den yapmayı çok isterdim. Teşekkürler.

Gönderildi : 09/02/2011 16:33

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Sistemimiz 7/24 faal olduğundan dolayı servisi restart yapamamıştım. Şimdi restarttan sonra sorunum çözüldü. Network yedekleme yapabiliyoruz. Turgay hocamında yardımlarıyla tabi. Teşekkürler kendisine ve tabi çözüm parka.

Gönderildi : 21/02/2011 15:22

(@turgaysahtiyan)
Reputable Member

rica ederim. problemin hallolmasına sevindim

Gönderildi : 21/02/2011 16:58

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Tekrardan merhabalar. Yedeklemeler tamam ama şöyle bir sorun oluştu.  Şimdi;

USE MASTER
GO
xp_cmdshell 'Dir y:\*.bak'
---
USE MASTER
GO
EXEC xp_cmdshell 'net use y: "\\192.168...\bckp..." 01.. /user:Administrator'
---
USE MASTER
GO
EXEC xp_cmdshell 'Dir y:\*.bak'

komutunu çalıştırarak y sürücüsünü görüyorum fakat, son iki gündür otomatik olarak bu bağlantını kesildiğini gördüm ve yedeklemeyi yapmamış. Tekrar çalıştırdım ve bağlantı sağlandı.

Şimdi ben bu yukardaki komutu maintenance plain ile ya da windowsun zamanlanmış görevleri ile otomatiğe bağlamak istiyorum. Yani yedeklemeden bir dakika önce otomatik olarak başlamasını istiyorum. Bu bat dosya hazırlamayla ilgili sitedeki dükümanları inceledim ama hepsi yedeklerle ilgili. Bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim. Çok teşekkürler.

Gönderildi : 03/03/2011 13:57

(@turgaysahtiyan)
Reputable Member

sql server agent job ı yapabilirsin

Gönderildi : 04/03/2011 12:16

(@Anonim)
Konu başlatıcı

bat la uğraşmaya gerek kalmadı. Job ekledim işlem tamamdır. İnsan bazı durumlarda akıl sahibi olmaktan çok fikir sahibi olmaya ihtiyaç duyuyor[:D] Teşekkür hocam

Gönderildi : 04/03/2011 15:36

(@turgaysahtiyan)
Reputable Member

rica ederim kolay gelsin

Gönderildi : 07/03/2011 17:51

Paylaş: