Forum

SQL Server 2008 R2 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Server 2008 R2 Local Login Problemi

14 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
735 Görüntüleme
(@SerkanBASTUTAN)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,SQL Server Management i açtığımda login olamıyorum ve hata alıyorum.Aldığım Hata:

Sunucuyla bağlantı kurulurken ağ ile ilgili veya örneğe özel bir hata oluştu. Sunucu bulunamadı veya sunucuya erişilemiyor. Örnek adının doğru olduğunu ve SQL Server'ın uzak bağlantılara izin verdiğini doğrulayın. (provider: Adlandırılmış Kanal Sağlayıcısı, error: 40 - SQL Server için bağlantı açılamadı) (Microsoft SQL Server, Error: 2)

Win 7 64 Bit sistem kullanıyorum.SQL Server 2008 R2.Yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar herkese...

Gönderildi : 17/01/2011 00:26

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Kurulumu sorunsuz yaptıysanız ve login seçeneklerinde Windows Authentication olarak yapılandırdıysanız bağlanmanız gerek.

Ayrıca kurulum esnasında ki instance'ye mi bağlanmaya çalışıyorsunuz?

Sevisleri kontrol eder misiniz.

Gönderildi : 17/01/2011 00:30

(@AhmetRende)
Gönderiler: 138
Estimable Member

Server kendi localinizde yüklü. ve bağlanmaya çalışırken bu hatayı alıyorsunuz..

Server kısmına ne yazıyorsunuz?  nokta (.) ile mi bağlanıyorsunuz? eğer Named instance kurdu iseniz ve yanlış giriyorsanız bu hata olabilir.

hatanın ekran görüntüsünü paylaşırsanız daha net yardım edebiliriz.

Ek olarak sql Servisi otomatik olarka başlatılmıyor ise. Yani servis stop durumda ise yine bu hatayı almanız muhtemel.

Gönderildi : 17/01/2011 00:30

(@SerkanBASTUTAN)
Active Member
Konu başlatıcı

Kurulumu sorunsuz yaptıysanız ve login seçeneklerinde Windows Authentication olarak yapılandırdıysanız bağlanmanız gerek.

Ayrıca kurulum esnasında ki instance'ye mi bağlanmaya çalışıyorsunuz?

Sevisleri kontrol eder misiniz.

Kurulum sorunsuz bir şekilde tamamlandı.Windows izinleriyle bağlanıyorum zaten 1 saat öncesine kadar birşey yoktu elektrikler kesildi daha yeni geldi sayılır.En son bağlandığım ayarlarla bağlanmaya çalışıyorum.

Gönderildi : 17/01/2011 00:34

(@SerkanBASTUTAN)
Active Member
Konu başlatıcı

Server kendi localinizde yüklü. ve bağlanmaya çalışırken bu hatayı alıyorsunuz..

Server kısmına ne yazıyorsunuz?  nokta (.) ile mi bağlanıyorsunuz? eğer Named instance kurdu iseniz ve yanlış giriyorsanız bu hata olabilir.

hatanın ekran görüntüsünü paylaşırsanız daha net yardım edebiliriz.

Ek olarak sql Servisi otomatik olarka başlatılmıyor ise. Yani servis stop durumda ise yine bu hatayı almanız muhtemel.

Hata ile ilgili resim : / burada.Named instance kurmadım default bıraktım makine ismi çıkıyor zaten server olarak.Windows Authentication ile bağlanıyordum şimdi sorun çıkardı.

Gönderildi : 17/01/2011 00:44

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

SQL Servislerini kontrol ettiniz mi?

Gönderildi : 17/01/2011 00:50

(@SerkanBASTUTAN)
Active Member
Konu başlatıcı

SQL Servislerini kontrol ettiniz mi?

Hata çözüldü teşekkür ederim yardımlarınız için Server Agent disable olmuş.

Gönderildi : 17/01/2011 00:57

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Geçmiş olsun.

Gönderildi : 17/01/2011 01:17

(@SalihYILDIRIM)
Gönderiler: 8
Active Member

Selamlar,

Windows 10 64 bit sistemime sql server 2008 express edition kurdum, localde login olamıyorum, instance name doğru / windows authencation seçili... Servisleri kontrol ettiğimde Agent ve sql browser disabled gözüküyor. 

Gönderildi : 19/01/2016 13:26

(@SalihYILDIRIM)
Active Member

malesef yine login olamadı... Network protokolleri aktif ve çalışıyor, zaten sql local'de çalışacak.

Gönderildi : 19/01/2016 15:08

(@ismailadar)
Gönderiler: 134
Estimable Member

Merhaba,

SQL Server Browser servisini çalıştırdıktan sonra deneyebilir misiniz?

Gönderildi : 19/01/2016 17:43

(@SalihYILDIRIM)
Active Member

Sql browser servisi pasif gözükmektedir. Start edilemiyor.

Gönderildi : 19/01/2016 18:26

(@ismailadar)
Gönderiler: 134
Estimable Member

başlatıca ne hata veriyor? bu servisi başlatmadan sql servera bağlanamazsınız

Gönderildi : 19/01/2016 18:57

(@SalihYILDIRIM)
Active Member

teşekkürler sorunum dediğini servisle alakalıymış.servisi aktif etmeyi başarınca çalışmaya başladı. 

Gönderildi : 19/01/2016 19:14

Paylaş: