Forum

SQL Server 2008 Err...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Server 2008 Error 3417

3 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
3,014 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar sql serveri şuan durmuş durumda,çalıştır dediğimde "3417" hatası veriyor 

Netten biraz araştırdım genelde master data basesinde bulunan bi hatadan dolayı böle bir hata verdiği yazıyor

Ancak bence benim pc deki problem sql serv kurduktan sonra kullanıcıma şifre koymam dan kaynaklanıyormuş gibi

Sql serv çalıştır derken özelliklerden local kullanıcları veya kendı pc min kullanıcısını seçtim şifremi yazdım gene aynı hatayı verdi hatta pc m den şifreyi kaldırdım ama hala aynı

Çözüm ne olabilir?(master de hata var die bu hatayı vermesi mümkün değil çünki pc mde bulunan eski databaselerimden master databasesini alıp değiştirdim ve hatta bi program indirip master i kontrol bile ettirdim) 

Gönderildi : 09/01/2011 20:34

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Çözümü Buldum arkadaşlar sadece master databasesini değilde "mastlog.ldf" dosyasını yeniledim ve sqlserver a çalıştırdım ancak şimdide connect sırasında "18456" hatasını veriyor oysaki kullanıcı adım herzaman kullandıgım gibi ve windows authentication kullanıyorum

Gönderildi : 09/01/2011 21:09

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Yok ne denediysem olmuyor yeniden yüklemek zorundayım şimdi uğraşamıyacam ama neden böyle bi hata aldığımı öğrenmek istiyorum

sql server kurduktan sonra pc kullanıcısına şifre verdikten sonra sql servere baglanmadan once yapılması gereken bir işlem varmı? 

Gönderildi : 09/01/2011 21:22

Paylaş: