Forum

sql server agent ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sql server agent hatası

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
358 Görüntüleme
(@muratsoydan)
Gönderiler: 177
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar soyle bir sorunum var arkadaslar;

sql server agent servisini calıstırmak istedigimde soyle bir uyarı alıyorum

UNABLE TO START SERVICE SQLSERVERAGENT ON SERVER DENEME(mscorlib)

tesekkurler

saygılar 

Gönderildi : 05/01/2011 22:09

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba bu çok genel bir hata bu hata için event üzerinde düşen geçerli hatayı paylaşır mısınız?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/01/2011 00:11

(@muratsoydan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Unable to start service SQLSERVERAGENT on server DENEME. (mscorlib)
------------------------------
Program Location:
Server stack trace: 
   konum: Microsoft.SqlServer.Management.UI.VSIntegration.ObjectExplorer.Service.Start()
   konum: System.Runtime.Remoting.Messaging.StackBuilderSink._PrivateProcessMessage(IntPtr md, Object[] args, Object server, Int32 methodPtr, Boolean fExecuteInContext, Object[]& outArgs)
   konum: System.Runtime.Remoting.Messaging.StackBuilderSink.PrivateProcessMessage(RuntimeMethodHandle md, Object[] args, Object server, Int32 methodPtr, Boolean fExecuteInContext, Object[]& outArgs)
   konum: System.Runtime.Remoting.Messaging.StackBuilderSink.AsyncProcessMessage(IMessage msg, IMessageSink replySink)
Exception rethrown at [0]: 
   konum: System.Runtime.Remoting.Proxies.RealProxy.EndInvokeHelper(Message reqMsg, Boolean bProxyCase)
   konum: System.Runtime.Remoting.Proxies.RemotingProxy.Invoke(Object NotUsed, MessageData& msgData)
   konum: Microsoft.SqlServer.Management.UI.VSIntegration.ObjectExplorer.ServiceActionHandler.EndInvoke(IAsyncResult result)
   konum: Microsoft.SqlServer.Management.UI.VSIntegration.ObjectExplorer.ServiceControlProgress.ActionCompletedHandler(IAsyncResult result)
===================================
The SQLSERVERAGENT service on DENEME started and then stopped. (ObjectExplorer)
------------------------------
Program Location:
   konum: Microsoft.SqlServer.Management.UI.VSIntegration.ObjectExplorer.Service.Start()

Gönderildi : 06/01/2011 02:39

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Bu hatanın id kodu nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/01/2011 11:58

(@turgaysahtiyan)
Gönderiler: 344
Reputable Member

configuration managerdan bakıp service in hangi user la çalıştığını söyleyebilir misin

Gönderildi : 06/01/2011 13:44

(@muratsoydan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar

service NETWORK SERVICE ile calısıyor.

sunun bir etkisi olabilirmi acaba

bir gun oncesine kadar sistem windows auth. ile login oluyordu,

onu tamamen kaldırdım ve sql auth. ile login olmasını sagladım

ama diger servisler mesela agent, reporting vs. network service ile login olmaya ayarlı idi

halada o sekilde

bunun bir etkisi olabilirmi acaba

agdab sql' e baglanmak isteyenler SERVER adını yazınca baglanamıyor, ama ip adresini yazınca baglanabiliyor.

selamlar tesekuurler

Gönderildi : 07/01/2011 02:53

Paylaş: