Forum

2008 STD Uzak yetki...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 STD Uzak yetki hakkında

16 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
366 Görüntüleme
(@mustafakaya)
Gönderiler: 1056
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar . 2008 server standart x64 kurulumu yaptım. Dc kurdum. Uzak kullanıcılara administrator yetkisi vermezsem bağlanamıyorlar. User yetkisiyle çalışmaları gerekiyor ne yapmam gerekir.

TEşekkürler...

Gönderildi : 22/12/2010 13:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Remote Desktop User grubuna eklemeniz yeterli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/12/2010 13:48

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

kullanıcılarınızı remote desktop users grubuna üye yapınız. ayrıca ts permissionlarda bu grubun olup olmadığını kontrol ediniz.

gene olmazsa gpo içinde tam yerini hatırlayamadım bir policy var uzak bağlantı yapabilekler kızmına bu grubunda eklenmesi gerek.

Gönderildi : 22/12/2010 13:50

(@mustafakaya)
Noble Member
Konu başlatıcı

İDenemiştim. lk önce Remote desktop usere ekledim çalışmadı mecburen administrator grubunada ekledim.

Gönderildi : 22/12/2010 15:44

(@mustafakaya)
Noble Member
Konu başlatıcı

user yetkisindeki kullanıcı ile giriş yaptığımda ;

Bu uzak bilgisayara oturum açmak için terminal hizmetleri üzerinden oturum açmaya izin ver hakkına sahip olmanız gerekir. Administrators gurubu üyeleri varsayılan olarak bu hakka sahiptir. Administrators grubunun veya bu hakka sahip başka bir grubun üyesi değilseniz yada Administrators grubu bu hakka sahip değilse, bu hakkı sizin almanız gerekir yazıyor...

Gönderildi : 22/12/2010 16:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Mustafa bey Remote Desktop grubu üyesi olmasına rağmen giriş yapamıyor ise gpo üzerinden bu makineye kimlerin rdp yapacağını birisi set etmiş olmalı bunu kontrol edebilirsiniz. Veya bu kullanıcı o makinede users grubunun üyesi değildir.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/12/2010 17:12

(@mustafakaya)
Noble Member
Konu başlatıcı

Maalesef Users grubuna ekli.

Gönderildi : 22/12/2010 21:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

gpo yu kontrol ettiniz mi ?

Gönderildi : 22/12/2010 22:16

(@mehmettopkaya)
Gönderiler: 221
Reputable Member

Yerel Güvenlik İlkesi, Güvenlik Ayarları, Yerel İlkeler ,Kullanıcı Hakları Ataması ,Terminal Hizmetler üzerinden oturum açmaya izin ver de Remote Desktop Users Seçilimi

Gönderildi : 23/12/2010 11:57

(@mustafakaya)
Noble Member
Konu başlatıcı

Gpo da uzak masaustu ile ilgili ayarların hepsini aktif ettim fakat sonuç alamadım.

Gönderildi : 23/12/2010 12:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Mustafa bey yanlış anlamayın ama biz aktif edin demiyoruz GPO yu kontrol edin ve bu gpo üzerinde kimlerin rdp yapacağı belirleniyor bunları set edin , örneğin yukarıda arkadaşımızın da paylaştığı gpo bölümünün ekran görüntüsünü bizimle paylaşırmısınız.

Gönderildi : 24/12/2010 12:18

(@mustafakaya)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam merhabalar. En son mesajımdan bugüne 3 farklı yere daha 2008 server r2 standart kurdum. Hepsindede aynı sıkıntı var. Administrator hesabına eklediklerim çalışıyor fakat user hesabındakilerden giriş yapamıyoruz. Standart bir ayar var heralde. Hiçbir gpo ayarını değiştirmesen bile giriş yapamıyorsunuz.

Gönderildi : 04/01/2011 20:03

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

aşağıda ki resimde gözüken yerden yetki verirseniz ilgili grup yada kullanıcılar uzak masaüstü yapabilir

Gönderildi : 05/01/2011 01:42

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Bu normal çünkü default durum budur.

WS08R2 üzerinde gpedit.msc ile editörü açıp oturum açmasını istedğin kullanıcıyı (grubu değil) aşağıdaki policy'e ekledikten sonra dener misin.

Gönderildi : 05/01/2011 01:45

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Domain Controller lar üzerinde local kullanıcı ve gruplar bulunmadığından bu işlemi Default Domain Controller policy üzerinde gerekli düzenlemeyle yapabilirsiniz. Bunun için Group Policy Management konsolunu kullanarak Default Domain Controller Policy yi açalım. Computer Configuration--> Policies--> Windows Settings--> Security Settings--> User Rights Assignment bölümüne gelelim. Sağ tarafta bulunan "Allow log on through Remote Desktp Services" seçeneğine tıklayarak açalım. Açılan pencerede "Define these policy settings" bölümünü işaretledikten sonra Add User of Group butonunu kullanarak domain controller mıza uzaktan bağlanmasına izin vereceğimiz kullanıcıları ekleyelim.

Kullanıcılar bu işlemin ardından Remote Desktop kullanarak domain controller üzerinde oturum açabileceklerdir.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 05/01/2011 01:50

(@mustafakaya)
Noble Member
Konu başlatıcı

Tüm arkadaşlara teşekkür ederim.Uygular uygulamaz sonucu bildireceğim.

Gönderildi : 05/01/2011 12:06

Paylaş: