Forum

SQL 2005 Taskbarda ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL 2005 Taskbarda Başlamıyor

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
477 Görüntüleme
(@DenizGEZGINCI)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Selam;

Belki komik bir soru olacak ama Sql Server Service Manager bilgisayar açıldığında otomatik olarak taskbarda (saatin yanında) çalışmıyor.

Database harici diskte tuttuğumuz için kullanıcı oradan istediğinde stop edip diski çıkartıyor.

Acaba service manageri taskbara tekrardan nasıl getiririm.

İlgi ve yardımlarınız için teşekkürler

Gönderildi : 26/07/2010 14:46

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Konu başlığınızın tamamının forum kuralları gereği büyük olmaması gerekmektedir. Gerekli düzenlemeyi yapabilir misiniz?

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/07/2010 15:01

(@turgaysahtiyan)
Gönderiler: 344
Reputable Member

Surface Area Configuration ı bir inceler misin?

2000 de yapılabiliyordu ama 2005 te böyle bir seçenek yok diye hatırlıyorum. 

Gönderildi : 26/07/2010 17:49

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Arkadaşlar Selam;

Belki komik bir soru olacak ama Sql Server Service Manager bilgisayar açıldığında otomatik olarak taskbarda (saatin yanında) çalışmıyor.

Database harici diskte tuttuğumuz için kullanıcı oradan istediğinde stop edip diski çıkartıyor.

Acaba service manageri taskbara tekrardan nasıl getiririm.

İlgi ve yardımlarınız için teşekkürler

Merhaba;

SQL Server 2005 ile birlikte -Microsoft'un servislerle ilgili benim de desteklediğim politikalarının bir sonucu olarak- arkaplanda çalışan hizmetlere dair simgeler artık herhangi bir yerde göze çarpmamaya başlamıştır.

Tabii ki SQL de bundan nasibini aldı ve artık ona ait bir simgeyi taskbar'da göremiyoruz [:)] Ancak sizin gibi bu simgenin fanatiği olan bir programcı üşenmemiş ve SQL2005 Service Manager adlı freeware bir uygulama yazmış ve http://www.sqldbatips.com/showarticle.asp?ID=46  adresinde bu uygulamayı ihtiyaç sahipleri ile paylaşmakta.

Download SQL2005 Service Manager

Bol kazançlı çalışmalar diliyorum.

Gönderildi : 29/07/2010 03:50

(@DenizGEZGINCI)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim...

Gönderildi : 29/07/2010 21:39

Paylaş: