Forum

SQL server 2005 rem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL server 2005 remote connection? nasıl ? problem.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
551 Görüntüleme
(@MustafaGULHAN)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Mrb arkadaşlar öncelikle sql server dısarıya acmak istedigimi belirtmek istiyorum bi projede kullanıcıların lisans kotrolunu sql server dan yaptırmamız gerekiyor.

ben kendi bildiklerimle biseyler yapmaya calıstım ama eksik mi yapıyorum yoksa yanlıs biseyler mi var anlamadım bir türlü dısarıdan baglanamıyoruz.
yaptıklarımı sunlar.

" SQL server Surface Area Configuration " dan Remote connection ı actım. soyle ki.

Windows Firewall ' dan sql server ile ilgili programları. 1433 ve 1434 portlarını gelen giden isteklerin hepsini izin verdim. hatta kapatıpta denedim
birde modem NAT  dan 1433 ve 1434 portlarını sql server a yonlendirdim.

Login modu hem Windows Authentication hemde Sql Server Authentication modda ikisiyle de giriş yapsın dedim. mevcut sa kullanıcısı kendi olusturdugum database ' in owner ı yaptım ve default database olarak owner oldugu databse i sectim.

ben local den deli dış internetten baglanmak istiyorum o yuzden modem den yonlendirdim portaları.

simdi acaba diyorum dısardan baglanılmıyor mu yoksa ben mi beceremiyorum :). daha once konuyla ilgili tecrubesi olan arkadaslar yardımcı olurlarsa mesut bahtihar kalırım...

Gönderildi : 16/06/2010 21:31

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

SQL Server Browser servisi çalışıyor mu? LAN' da ikinci bir makineden bağlanabiliyor musunuz SQL ' e? Bağlanıyorsanız sorun modem ayarlarında, muhtemelen NAT tarafında bir sorun var. Bağlanamıyorsanız SQL ' de bir sıkıntı var gibi, ki ben bu ihtimalin üzerindeyim. Using TCP/IP and name pipes ' ı yani en alttakini işaretleyip servisleri restart edip tekrar deneyin.

Gönderildi : 16/06/2010 22:42

(@MustafaGULHAN)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

yardımcı olacak arkadas yokmu acaba ?

Gönderildi : 06/07/2010 19:25

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Aşağıdaki sorunun cevabını alabilir miyiz?

LAN' da ikinci bir makineden bağlanabiliyor musunuz SQL ' e?

Gönderildi : 07/07/2010 14:39

Paylaş: