Forum

VPS de sql server 2...

Bildirimler
Hepsini Temizle

VPS de sql server 2008 kurulum hatası?

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
382 Görüntüleme
(@abdullahkac)
Gönderiler: 80
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Bir vps paket aldım. ve içerisine ms sql kurmak istiyorum. ancak aşağıdaki hatayı veriyor. daha instal tşuna bastıktan sonra kurumlum ekranı gelmeden bu hata oluşuyor. Problem nedir çözüm nedir acaba?

Gönderildi : 11/05/2010 13:53

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Kurulum için gerekli bileşenleri yüklediniz mi? Prereq. check vardı orada. Kurmadan önce bir çalıştırıp bakın isterseniz.

Gönderildi : 11/05/2010 14:01

(@abdullahkac)
Estimable Member
Konu başlatıcı

işte daha o kurulum ekranı gelmeden sıkıntı çıkıyor. normalde o ekran gelir tarardı. eksik vars agörünürdü. ama install ı tıklayınca bir iki saniye sonra firek bu hatayı veriyor? Nedir problem acaba?

Gönderildi : 11/05/2010 14:09

(@cozumpark)

Arka plandaki ekran New SQL installation ekranı, orasını dememiştim, bir önceki ekranda setupı ilk çalıştırdığınız ekranda prerequisite check gibi bir yer olmalı, orayı tekrar bi kontrol eder misiniz?

Gönderildi : 11/05/2010 14:25

(@abdullahkac)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yok orası açılmıyor. sanırım ram yetersizliğinden kaynaklanan bir problem 🙂

Gönderildi : 11/05/2010 14:30

(@cozumpark)

Kaç kullanıyorsunuz? Pre'ler tam değilse çakabilir normaldir, başka bir makinede setup deneyebilirsiniz anlamak için ki out of memory hatası da vermiş zaten.

Gönderildi : 11/05/2010 14:42

(@cozumpark)

SQL Server 2008 -hele ki R2- tam bir RAM canavarı.

Kurulum yaparken sadece Database Engine Services seçip (reporting services, Full Text Search, v.s. seçimini kaldırıp) kurulumu dener misiniz?

Bu sayede olabildiğince minimum ram'e ihtiyaç duyulur ki eğer bu da işe yaramazsa daha düşük versiyonlara yönelmekten veya RAM'i arttırmaktan başka çareniz ne yazık kalmayacaktır [:)]

Başarılar

Gönderildi : 15/05/2010 21:47

Paylaş: