Forum

SQL Server 2008 de ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Server 2008 de reporting service hk.

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
406 Görüntüleme
(@ozada)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Sql Server 2008' de reporting service de oluşturduğum grafiği job çalıştırarak image' ini mail' e attach edip göndermem gerekiyor. Bunu yapabilmem mümkün mü?

Gönderildi : 28/04/2010 04:49

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Mrb

Excel'de makro kullanarak yapabilirsin.

Gönderildi : 05/05/2010 03:38

(@onureray)
Gönderiler: 37
Eminent Member

evet mümkün. bende benzer durumlarını kullanıyorum. oluşturduğun raporu reporting services te properties ini aç. orada subscriptions diye bir sekme göreceksin ona tıkla ve kimlere mail atılacağını burada gir. daha sonra bunun hangi period veya intervalde atılacağını ayarlayacağın schedules kısmından saatini veya gününü tanımla. tabi bunlar için ilk başta reporting services konfig ini ayarladığın yerde bir smtp server göstermen lazım.

zorlanırsan bana geri dönüş yap sana bir döküman oluşturayım ve burdan yayınlarım sende alırsın.

kolay gelsin.

Onur Eray

Doğan Online

Veritabanı Yöneticisi

Gönderildi : 13/05/2010 21:25

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

evet mümkün. bende benzer durumlarını kullanıyorum. oluşturduğun raporu reporting services te properties ini aç. orada subscriptions diye bir sekme göreceksin ona tıkla ve kimlere mail atılacağını burada gir. daha sonra bunun hangi period veya intervalde atılacağını ayarlayacağın schedules kısmından saatini veya gününü tanımla. tabi bunlar için ilk başta reporting services konfig ini ayarladığın yerde bir smtp server göstermen lazım.

zorlanırsan bana geri dönüş yap sana bir döküman oluşturayım ve burdan yayınlarım sende alırsın.

kolay gelsin.

Onur Eray

Doğan Online

Veritabanı Yöneticisi

Merhaba,

Bu ve bunun gibi DB konularında makaleler yazabilirsiniz [:)] Hem bu konular hakkındaki sorulara referans olur.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 19/05/2010 01:50

(@ibrahimhalil)
Gönderiler: 38
Trusted Member

merhabalar,

Http://localhost/reports safasına girdiğim zaman sekme halinde bulunan contents ve properties  sekmeleri görünmüyor. Dolayısıyla zamanlama ve mail gönderme ayarlarını yapamıyorum. Bu sorunu çözmem için ne yapmam gereklidir.

teşekkürler

Gönderildi : 02/03/2014 00:37

Paylaş: