Forum

MySql MSSql data il...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MySql MSSql data ilişkisi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@serkan887)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Benim sql ler ile ilgili bir sıkıntım var. Lokasyonumuzda ticari muhasebe programımızın kullandığı mssql server rimiz var. Stok bilgileri siparişler fiyat bilgileri herşeyimiz bu Sql de. Yeni bir site açmak istiyoruz. Açacağımız site MySql üzeride çalışan ticaret sitesi. Benim yapmak istediğim ise 2 database i birbiri ile replikeetmek. Daha doğrusu sadece belli table lerin belli sutunlarını replike etmek. Burada 2 sorunla karşı karşıyayım.

1. si datalar internet üzerinden replike olmak zorunda( dedicated server ve kendi serverimiz)

2. si 2 yönlü replike etmek. Mysqlde değişim olursa fonksiyon çalışsın MSSql i değiştirsin yada MSSql de değişim olursa fonksiyon çalışsın MySql i değiştirsin.

Bunu yapabilirmiyim? ve yardımcı olabilecek kimseler varmıdır? Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 04/04/2010 21:35

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Benim sql ler ile ilgili bir sıkıntım var. Lokasyonumuzda ticari muhasebe programımızın kullandığı mssql server rimiz var. Stok bilgileri siparişler fiyat bilgileri herşeyimiz bu Sql de. Yeni bir site açmak istiyoruz. Açacağımız site MySql üzeride çalışan ticaret sitesi. Benim yapmak istediğim ise 2 database i birbiri ile replikeetmek. Daha doğrusu sadece belli table lerin belli sutunlarını replike etmek. Burada 2 sorunla karşı karşıyayım.

1. si datalar internet üzerinden replike olmak zorunda( dedicated server ve kendi serverimiz)

2. si 2 yönlü replike etmek. Mysqlde değişim olursa fonksiyon çalışsın MSSql i değiştirsin yada MSSql de değişim olursa fonksiyon çalışsın MySql i değiştirsin.

Bunu yapabilirmiyim? ve yardımcı olabilecek kimseler varmıdır? Şimdiden teşekkürler.

Bunu elbette yapabilirsiniz.

Yardımcı olacak kimseler de var. Bizim de şirket olarak bu tipte bir sıkıntımız olmuştu. Hatta sizinkisi gibi basitçe 2 veritabanının değil 3 veritabanının da senkronize olması gerekiyordu. Profesyonel destek aldığımız yazılım uzmanı bunu bizim için (çok da kısa bir sürede) halletmişti.

Eğer sizin de bu tipte bir kurumsal desteğe ihtiyacınız varsa sizi yönlendirebilirim (bu mesaja geri dönmeme ihtimalime karşılık özelden yazarsanız daha sorunsuz iletişim kurarız).

Gönderildi : 05/04/2010 00:40

Paylaş: