Forum

A connection could ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

A connection could not be established to (LOCAL)

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
397 Görüntüleme
(@Elendil)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar ben bir oyun serveri kurmuştum Microsoft SQL Server 2000 ile kurduğumda gayet iyi çalışıyordu yalnız bir kaç haftadır SQL Server Service Manager hep stopta çalışmıyor hiç Start diyorum tekrar stop oluyor SQL yi açmaya çalışıncada bunu diyor: 

A connection could not be established to(LOCAL) 

Reason: SQL Server yok veya erişim engellendi 

Please verify SQL Server is running and check your registration properties (by right clicking on the (LOCAL)node ) and try again... 

Denetim Masası>Yönetimsel araçlar>Hizmetlerden MSSQLSERVER çalışıyormu diye bakıyım dedim baktım çalışmıyor başlat dedim bundada: 

Local Computer üzerindeki Local Computer hizmeti başladı ve durdu.Bazı hizmetler eğer yapacak işleri yoksa otomatik olarak durdurulabilirler.Örneğin, Performans günlüğü ve alarm hizmeti. 

Diye bir hata veriyor nolur yardım edin...

Gönderildi : 29/03/2010 22:17

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

SQL Hangi versiyonu kurdunuz ? Sunucu bölümünr Bilgisayardı\MSSQLSERVER  yazdığınız zaman sonuç değişiyor mu ?

Gönderildi : 29/03/2010 22:31

(@Elendil)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Microsoft SQL Server 2000 kurulu SQL versiyonunu bilmiyorum...İkinci olarak bişi değişmiyor maalesef 🙁  

Gönderildi : 29/03/2010 22:33

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

MDB dosyalarını logları ile yedek alın. Zaten SQL üzerinden yedek almazsınız. SQL Kaldırıp yeniden kurun. Eğer SQL çalışır DB'lerden sorun çıkarsa eski yedeklerinizden restore işlemi yaparsınız.

Gönderildi : 30/03/2010 20:16

Paylaş: