Forum

Sql Server'dan Exce...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql Server'dan Excel'e Data aktarımı

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,882 Görüntüleme
(@azizo)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sql server üzerinde düzenli olarak belirli tarih aralıklarını çekerek copy paste yöntemiyle data bozulmadan önce text alana sonra excel dosyasına atıyorum. sql üzerinde 50-60 bin kayıt üzerinde çalıştıgım için copy paste yaparken bu baya zaman kaybetmeme neden oluyor 🙁 Kolay bir yolu olduğunu tahmin ediyorum bununla ilgili neler yapabilirim yardımlarınızı rica ediyorum. Çok Teşekkürler.

Gönderildi : 16/03/2010 13:11

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Database üzerinde export yöntemiyle dilediğiniz tabloyu dışarı verebilirsiniz.Yada excel üzerinden sirek sql servere balanıp istediğiniz tablonun verisini çekebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/03/2010 13:58

(@azizo)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Rıza Bey, 

Export yöntemi ile bildigim kadarıyla datanın tamamı export ediliyor. istedigimiz tarih aralıgında export edebilirmiyiz. Yada excel üzerinden direk bağlantı kısmını anlatan kaynak gösterebilirmisiniz. Çok teşekkürler.

Gönderildi : 17/03/2010 00:49

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,Export ile o tablonun tammını alır.Yeni sql sürümlerinde nasıl olur bilemiyorum ben 2000e göre konuşuyorum yanlış bilgi vermek istemem aşağıda ise excel içinden nasıl veri alacağınız anlatılıyor.Excel 2007 de bu iş daha kolay.Saygılarımla.

Kaynak http://www.serdarb.com/excel/excel-ile-sql-server-dan-data-cekmekveri-al-import-data/

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/03/2010 01:25

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Mrb

Excel de data kısmına gelip data  source den sql server i seçip login bilgilerini girin db deki tablo ve view leri gösterir istediğinize bağlanıp excel e verileri çekebilirsiniz..

Gönderildi : 17/03/2010 02:30

(@azizo)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kullandığım SQL server 2008 Excel ise 2003 data import ettigimde dosyanın tamamını excele atıyor datalar çok olduğu için excelden sql bağlanırken tabloları seçebiliyorum ama bu tabloları seçtikten sonra sqlde yaptıgımız gibi sorgu yazabilme ihtimalim var mı ? 

Çok teşekkürler.

Gönderildi : 17/03/2010 12:31

Paylaş: