Forum

İki Tabloyu Aynı An...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İki Tabloyu Aynı Anda Sorgulama

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
4,290 Görüntüleme
(@aliahmet)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İki farklı tablo var

PERSONEL.BILGI

PERSONEL.BILGI1

Bu tabloların alanları vb. herşeyi aynı. Aşağıdaki sorguyu tablolarda tek tek yapınca sonuçu buluyorum. Fakat ben aşağıdaki sorguyu her iki tabloda yapıp sonucu tek ekranda görmek istiyorum.... Soruyu tam ifade edebildim mi bilmiyorum. Yardımınız için şimdiden teşekkürler...

SELECT  *FROM PERSONEL.BILGI

WHERE ADSOYAD='ALİ AHMET'

Gönderildi : 25/01/2010 13:50

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

select * from personel.bilgi UNION ALL select * from personel.bilgi1

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/01/2010 13:57

(@aliahmet)
Trusted Member
Konu başlatıcı

SQL 2005 sürümünü kullnıyorum Kusura bakmayın yazmayı unutmuşum. Sizin yazdığınız gibi yaptm şu hatayı aldım

Msg 205, Level 16, State 1, Line 1

All queries combined using a UNION, INTERSECT or EXCEPT operator must have an equal number of expressions in their target lists.

Aşağıdaki gibi yazınca ADSOYAD'lar geliyor fakat ben WHERE ile seçtiğim ADSOYAD gelsin ve tablonun bütün alanlar gelsin istiyorum. Böyle bir şey mümkünmü. Teşekkürler...

select ADSOYAD FROM personel.bilgi

UNION ALL

SELECT ADSOYAD FROM personel.bilgi1

Gönderildi : 25/01/2010 16:38

(@www-rizasahan-com)
_

Bunların sonucunu aynı sorguda verir ama bende çalışıyor ben denedim yolladım

Select ad forum perbilgi where ad='alivelikonya' union all Select ad forum perbilgi1 where ad='aliahmetsakarya'

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/01/2010 16:57

(@aliahmet)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Şimdi fark ettim * from şeklinde yazdığım için hata veriyormuş. Yanlız şunu merak ediyorum from dan önce alanları tamılıyoruz ya bundan dolayı sadece Ad ve soyadlar geliyor. Ben diğer alanlarında gelmesini istiyrum. Adres, Telefon, vb. Teşekkürler...

Gönderildi : 25/01/2010 17:52

(@www-rizasahan-com)
_

Tüm alanları * ile seçmeyin elle yazın ben bu şekilde yaptım sorunsuz çekiyor verileri iki tablodan.

select AD,SOYAD from personel WHERE AD='MEHMET' union all select AD,SOYAD from Kpersonel WHERE AD='MEHMET'

Gönderildi : 25/01/2010 18:09

Paylaş: