Forum

Lks2 terminalde ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lks2 terminalde çalışmıyor

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
1,721 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar arkadaşlar hiç bir sorun yokken lks'yi termnalde çalıştırırken aşağıdaki hayatı almaya başladım, ana makine üzerinde lks sorunsuz çalışıyor.

Yaptıklarım

1-Sql server 2005 kullanıyorum authenticationu mixed'e aldım, failed... kısmını seçtim.

2-Başka terminale lks'yi tanımlayıp denedim aynı hatayı aldım.

3-Lks'yi son sürüme güncelleştirdim.

4-Ana makineye virus taraması yaptım.

5-Klasörlerin yazmaokuma haklarını kontrol ettim.

6-Lgconfig'den sa kullanıcısının şifresini kontrol ettim.

Sizce sorun ne olabilir, şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 15/12/2009 23:10

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Sql server için şifre değişikliği yoluna gittinizmi? Sql servislerini kontrol edermisiniz?

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 15/12/2009 23:14

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Bu işlemleri denedim Uğur bey sorunum düzelmedi, teşekkürler.

Gönderildi : 30/12/2009 14:30

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba ana makinanızda bulunan antivirus ve firewall ayarlarınızı kontrol ettinizmi.?

Gönderildi : 30/12/2009 16:57

(@Anonim)

Logonun kurulu olduğu dizinde LGCONFIG.EXE yi çalıştırın . Username : LKSUSER Şifre : USERPASS default olarak bu şekildedir.Bunu girdikten sonra aşağıdaki alan karşınıza çıkacak.

Buradaki database ayarlarıda yanlışssa eğer aynı hatayı alırsınız.

Bu işlemleri denedim Uğur bey sorunum düzelmedi, teşekkürler.

Gönderildi : 30/12/2009 17:55

(@HALUKYILMAZ)
Gönderiler: 49
Trusted Member

sql server configuration manager a girin. burada sql server network configuration altındaki protocols for mssql server seçeneğinde name pipes ve VIA seçeneklerini disable diğerlerini enable yapın. sql native client 10.0 configuraion altındaki client protocols seçeneğindeki VIA yı disable diğerleini enable yapın. daha sonra lgconfigte ki ayarların doğru olduğundan emin olun ve orada server ismi yerine ip sini yazın.

client tarafında da  çalıştıra cliconfg yazıp enter yapınız.genel tabında TCP/IP ve adlandırılmış kanalları etkinleştirin. takma ad tabında da ekle diyip üstteki boşluğa server ip adresini yazın. daha sonra ayarlarınızı kaydedip çıkın.

bu işlemler sorununuzu çözmezse client tarafında son olarak şunu deneyin.

başlat-ayarlar-denetim masası-yönetimsel araçlar-veri kaynaklarını açın. bağlantı birleştirme de sql native sql server ve sql native client 10.0 değerlerini 120 den 700 e getirin.

sonucu da yazarsanız sevinirim. kolay gelsin.

Gönderildi : 02/01/2010 12:42

(@Dursun)
Gönderiler: 1
New Member

benim lks2 sorunumda aynı ama benimki sql dan kaynaklanıyo sql u start yaptığımda starta geçip tekrar stop durumuna geliyo neden kaynaklandığını bulamadım banada  yardımcı olursanız sevinirim

Gönderildi : 06/01/2010 12:26

(@HALUKYILMAZ)
Gönderiler: 49
Trusted Member

trojan,virus,psy vb. gibi durumlar için tarama yaptınız mı. genelde trojanlar çalışan hizmetleri durdururlar.

Gönderildi : 06/01/2010 12:50

(@Anonim)

Eğer SQL Trial (Deneme versiyonu kullanıyorsanız ) süresi bitince servisi durduruyor.

Bilginize

Gönderildi : 04/10/2010 17:32

Paylaş: