Forum

Oledb ve Native Cli...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Oledb ve Native Client

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
713 Görüntüleme
(@TunaDemirel)
Gönderiler: 60
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba şirketimizde 2 adet sql server var. Bir tanesi lisanslı SQL 2008 STANDART diğeri SQL 2008 Express edition.

Sorum şu; satndart olan sql 2008 server'a bildiğimiz oledb ile bağlanabiliyorum. Fakat express edition olan server'a native client ile bağlanabiliyorum sadece. Oledb'yi (ODBC'de yüklü olan sql server) kabul etmiyor. Nerede hata yaptım yada başka bir ayarı filanmı var. Configiration toolda sql server'ın bütün tcp/ip ayarları yapılmış durumdadır.

Gönderildi : 20/10/2009 19:50

(@haticeakgul)
Gönderiler: 983
Noble Member

Sql server autentication mod mix mod yaparmısınız.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 21/10/2009 15:13

(@TunaDemirel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sql server autentication mod mix mod yaparmısınız.

iyi çalışmalar.

Zaten mix mod'da çalışıyor.

Gönderildi : 22/10/2009 11:48

(@haticeakgul)
Gönderiler: 983
Noble Member

Merhaba;

sql server instance name den kaynaklanıyor olabilir pc adı /sqlexpress  olarak server a bağlanmayı denermisiniz.

Örn= Benim makina adım hatice aşdaki ismi örnek alarak kendi isimleriniz için denermisiniz.

hatice/sqlexpress

Gönderildi : 22/10/2009 13:43

(@TunaDemirel)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

sql server instance name den kaynaklanıyor olabilir pc adı /sqlexpress  olarak server a bağlanmayı denermisiniz.

Örn= Benim makina adım hatice aşdaki ismi örnek alarak kendi isimleriniz için denermisiniz.

hatice/sqlexpress

Bunuda deniyorum ama malesef isimden ulaşamıyorum. Management toolla bile bağlanamıyorum sizin dediğiniz şekilde. Ama sadece server adını management tool'a yazarsam bağlanıyor. Ado nesnesiyle yazdığım program içinden bağlanamıyorum. Bişeyler eksik sanki sqlexpress'de

Gönderildi : 22/10/2009 16:27

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba

Hatice Hanım'a ek olarak tcp port nosunu 1433 değilde 9867 olarak değiştirip deneyin bağlanması gerek.

Gönderildi : 02/11/2009 02:41

Paylaş: