Forum

SQL SERVER 2005 VER...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL SERVER 2005 VERİ TABANI RESTORE

9 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
436 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşlar test adlı veritabanım var ben gercek adlı veri tabanından aldığım .bak yedeğini test veri tabanına yıkmak istiyorum. Daha önceden yaptım ama şimdi sorun yaşıyorum. Resimlerle yaptığım işleri adım adım yazıyorum nerede yanlış yaptığımı ve bu yanlışın nasıl düzeltebileceğimi yazarsanız sevinirim. İyi çalışmalar.

3. resimde restore database file as bölümünde GERCEK ve GERCEK_log benim şu anda kullandığım database sanırım. Yani yıkmak istediğim dosyada bulunan database mi?

Restore As kısmında ne belirtmiş ben buraya TEST.mdf ve TEST_log.ldf mi yazacağım.

Hata!

Gönderildi : 29/09/2009 20:10

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Arkadaşlar bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 30/09/2009 12:30

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Database restore etmeye çalıştınız yer database klasörü değil program files > sql 2005 içindeki yolu gösteriniz.

Gönderildi : 30/09/2009 13:35

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Database restore etmeye çalıştınız yer database klasörü değil program files > sql 2005 içindeki yolu gösteriniz.

İlginiz için teşekkürler.

GERCEK adlı database'den her gün sonu aldığım yedeği TEST veri tabanına yıkmak istiyorum. Bu dosyanın yolu  D:\canias\dbbackups\mssql\b_alpias.bak benim asıl aklımı karıştıran yer ise Options sekmesindeki Restore database files as bölümü burada ben nasıl bir değişiklik yapacağım ki yani gercek adlı database yazan yerlere dokunacakmıyım onları test diye mi yazacağım.

program files > sql 2005 içindeki yolda her hangi bir database ya da yedeği bulunmamaktadır. onun için bu ibare yanlış sanırım.

Gönderildi : 30/09/2009 13:44

(@doganbayraktar)
Noble Member

Programın çalıştığı data klasörünü biraz önce yanlış değil eksik yazmışım 🙂

C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Data burada database ismini kendiniz yazmalısınız.

Gönderildi : 30/09/2009 14:13

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Doğan Bey siz geri yüklemek istediğim .bak dosyasının yolundan mı bahsediyorsunuz yok sa Options sekmesinin altında bulunan Restore the database file as bölümünde bulunan dosyadan mı. Bak dosyam ve SQLSERVER Data dosyam D hdd sinin altında. Burada anlamadığım orjinal filename ve restore as yazan yerler buraları değiştirmem mi gerekli nasıl yazayım açıklayıcı olrak yardım ederseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 30/09/2009 14:40

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Doğan bey, c nin altındakki sizin belirtiğiniz dosya bulunmamaktadır.

Gönderildi : 30/09/2009 14:44

(@doganbayraktar)
Noble Member

Doğan Bey siz geri yüklemek istediğim .bak dosyasının yolundan mı bahsediyorsunuz yok sa Options sekmesinin altında bulunan Restore the database file as bölümünde bulunan dosyadan mı. Bak dosyam ve SQLSERVER Data dosyam D hdd sinin altında. Burada anlamadığım orjinal filename ve restore as yazan yerler buraları değiştirmem mi gerekli nasıl yazayım açıklayıcı olrak yardım ederseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

Merhabalar,

Restore as kısmındaki alpias'tan öncesini silip resimdeki gibi düzenlemeniz gerekiyor.

[img] [/img]

Gönderildi : 30/09/2009 15:24

(@doganbayraktar)
Noble Member

Doğan bey, c nin altındakki sizin belirtiğiniz dosya bulunmamaktadır.

Selected path teki yol c de olduğunu gösteriyor.

Gönderildi : 30/09/2009 15:27

Paylaş: