Forum

Sql kullanan progra...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql kullanan programlarda external exception hatasi

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
6,057 Görüntüleme
(@OnurSabuncu)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba sirkette 40 bilgisayar kullaniyoruz tamaminda logo programlari var lks go bordro vs..

3 haftadır bazi sorunlu makinalari formatlayip tekrar kurdukdan sonra bu makinalarda programlari actigimda sole bi hata haliyorum external exception c0000006 aradada transection errror hatasi veriyor. diger makinalarda herhangi bir hata yok . Sadece formatlanan makinalarda bu sorun cikiyor . Programda sorun olup olmadigini ogrenmek icin  baska bir programda kurup denedim ayni hatayi aliyorum.

nette aramama karsin herhangi bir cozum bulamadim yardimlarinizi bekliyorum .

Sql server 2008 std 1 cpu lisanli 

windows server 2008 ve dc kurulu bir sistemimiz var.

Saygilar.

Gönderildi : 01/08/2009 15:02

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Eğer programı çalıştırmak için network sürücüsü olarak çalıştırmayı deniyorsan ,windows burada hata sebebiyet verecektir.Bundan dolayı olabilir.

Bunun için uygulamayı yerel sürücüye yükle.Sonra tekrar çalıştır.

Saygılarımla,

Gönderildi : 01/08/2009 21:37

(@OnurSabuncu)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

hocam bunuda denedim ben 2 türlüde hata veriyor dedigim makilarda butun yetkilendirmeleride gozden gecirdim ama nafile yinede oluyor bu sorun .tekbir programda olsa exelerden kaynaklandigini dusunurdum ama bikac farkli program ile deneme yaptim

Gönderildi : 02/08/2009 18:22

(@ayhanozkaya)
Gönderiler: 41
Trusted Member

Konunun üzerinden çok uzun seneler geçti ama yine de cevaplamak istedim.
external exception c0000006 hatasını network bağlantınızda yaşanan kopmadan dolayı almaktasınız. Hatayı veren bilgisayarın ethernet kartını, network bağlantısını veya kablonun bağlantının switch'deki veya modemdeki porta da bakmak gerekiyor.

Gönderildi : 23/03/2015 13:39

(@IsmailDuvan)
Gönderiler: 1
New Member

Çalışan uygulama görev yöneticisinde birden fazla çalışıyor durumda ise bu hata alınabiliyor.

Çözüm olarak görev yöneticisindeki uygulamanın çalışan exe lerini sonlandırmaktır.

Gönderildi : 26/02/2018 17:18

Paylaş: