Forum

SSO Agent The RPC S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SSO Agent The RPC Server is Unavailable Hatası

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
701 Görüntüleme
(@CihangirKaya)
Gönderiler: 102
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Sonicwall NSA4500 cihazımızda Log'larda ekte gönderdiğim resimdeki gibi Sunucu ya bağlanma hatası alıyorum ve cihaz sürekli Kullanıcıları internetten atıyor ve tekrar bağlıyor bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.İnternetten baya bir araştırma yaptım ama gerekli RPC vs ayarları ve servis ayarlarını da yaptım ikincisi Sonicwall Sorgulama metodu da WMI olarak sorgulama yapıyor acaba bu durumun tam olarak sıkıntısı ne olabilir yardımcı olabilirseniz sevinirim.

iyi günler.

Gönderildi : 22/11/2016 18:11

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

yaşadığınız sorunun birçok sebebi mevcut.

server üzerinde rpc servisinin çalışma durumunu kontrol edin, manual ise, auto'ya almalısınız.

server ayrı bir vlan üzerinde ise, firewall policy veya switch acl tarafını kontrol edin.

server üzerinde herhangi bir güvenlik uygulaması mevcut ise, devre dışı bırakarak test edin. / win fw / av vb.

ek olarak bu sorunu yaşadığınız tarihte, ilgili server üzerinde yaptığınız değişiklikler var ise, geri alarakta denemenizde fayda var.

bu adımlar çözüm olmadığı takdirde, server loglarını incelemenizi tavsiye ederim.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/11/2016 11:41

(@CihangirKaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Turan Bey Merhaba ;

Tüm servisleri kontrol ettim hepsi çalışır durumda herhangi bir sorun sörünmüyor ;

Sonicwall SSO Agent view Log Kısmını inceledim aşağıdaki uyarıyı vermiş;

WMI query failed, errCode(1722), errMsg(The RPC server is unavailable.)

Server üzerinde herhangi bir güvenlik uygulaması da aktif değil sorunu çözmedim tam olarak 

İyi günler

Gönderildi : 23/11/2016 14:34

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

sonicwall tarafını yapılandırmak sıkıntı değil ise, vm olarak test domain oluşturup, auth. tarafını tekrar test edin.

sonuç alamadığınız takdirde, sonicwall tarafında firmware bug olabilir, değişmedi ise tesandan destek alabilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/11/2016 02:53

(@CihangirKaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Turan Bey Merhaba ;

Server üzerinde Servislerde DCOM Server Process Launcher çalışır durumda idi normalde yalnız ben bunun Güvenlik duvarı tarafında Inbount ayarlarına baktığımda ise pasif halde gördüm ve bunu Enable yaptım ve sisemi yeniden başlattıktan sonra test ediyorum şu an hiç böyle bir uyarı vermedi ve kullanıcılarıda atmıyor gibi şu an test aşamasındayım bu ayar sizde bilirsiniz gibi TCP 135 portu ile alakalı acaba bunun ile ilgisi olabilir mi anlamadım tam olarak 🙂

Gönderildi : 25/11/2016 18:40

Paylaş: