Forum

Sonicwall Content F...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sonicwall Content Filter Sorunu.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
449 Görüntüleme
(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Hali hazırda SonicWall'da 4 adet grubumuz bulunmakta.

Bir adet default policy mevcut. Default policyden sadece yasaksız grubumuz muaf tutulmakta, diğer 3 grup için ise default policy geçerli.

Fakat yeni bir policy oluşturup sadece 1 grubu kapsamasını diğerlerini etkilememesini istiyorum. Yani aslında tüm gruplar için ayrı policy tanımlamak istiyorum. Policy oluşturabiliyorum fakat hangi grubu etkilemesi gerektiğiyle ilgili ayarlarda problem yaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Gönderildi : 27/10/2016 02:16

(@mustafaakcin)
Gönderiler: 218
Reputable Member

Merhaba,

Sonicwall' da CFS yönetimi 2 farklı şekilde yapılabilir.

1- Zone tabanlı

2- App Rule 

Siz Zone tabanlı yönetimi uyguluyorsunuz. Bu senaryoda hangi zone bağlıysanız Sonicwall' da otomatik bir  Default Policy oluşur. Bu policy her zaman önceliklidir. Siz bir kişiye yada gruba farklı bir policy oluşturmak ve onu çalıştırmak istiyorsanız , Default Policy' i her zaman kısıtlayıcı yapmanız gerekmektedir. 

App Rule yönetiminde böyle bir senaryo yoktur. Hangi kullanıcı yada gruba hangi policy' i atarsanız o kural çalışır.

Gönderildi : 31/10/2016 12:00

(@umutkostik)
Gönderiler: 4
New Member

Merhabalar;

Kısıtlama olarak yeni bir rule eklememe rağmen http olan sayfalar engellenirken https den siteye giriş sağlanıyor. Bunu nasıl engelleyebilirim.

Gönderildi : 01/06/2017 16:44

(@mustafaakcin)
Gönderiler: 218
Reputable Member

DPI-SSL servisini kullanmalısınız. Bu servis size browser' lara yüklemeniz gereken bir sertifika üretir. Client ile sonicwall arasına bir sertifika koymadan bu tarz ssl trafiklerini açmanız ve kural yazmanız mümkün değil.. Sonicwall' un tüm modellerin DPI-SSL servisi bulunur

Gönderildi : 01/06/2017 16:46

(@umutkostik)
Gönderiler: 4
New Member

Cevabınız için teşekkür ederim Mustafa bey.

Gönderildi : 01/06/2017 16:52

Paylaş: