Forum

Her Gün Aynı 1...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Her Gün Aynı 16.00 internet kesintisi...

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@CihangirKaya)
Gönderiler: 102
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ;

Arkadaşlsr Sonicwall NSA4500 cihaz kullanmaktayız ve her gün saat 16.00 da internet kesintisi yaşıyoruz, bazen 15 dk bazen yarım saat sürüyor buda bizi çok sıkıntı bir duruma sokuyor internet sağlayıcımızla görüştük ama hatta bir sıkıntı olmadığını söylediler acaba bunun nedeni ne olabilir Sonicwall da mı bir sıkıntı olabilir yahut nasıl bir yol izlemem gerekli yardımcı olursanız sevinirim...

Gönderildi : 09/04/2016 15:05

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4315
Co-Helper

Cihazın logların dan switch'lerin loglarına kadar o saatte nasıl bir aktivite olduğunu bulmanız lazım. İçerde ki yapıya göre kesintinin kaynağını taramak biraz size bağlı bir durum. ping takibi yapın hiçbirşey yapamıyorsanız wireshark ile network'ü prtg kurup cihazları izleyin.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/04/2016 00:24

(@birkanurlu)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Merhabalar ;

Arkadaşlsr Sonicwall NSA4500 cihaz kullanmaktayız ve her gün saat 16.00 da internet kesintisi yaşıyoruz, bazen 15 dk bazen yarım saat sürüyor buda bizi çok sıkıntı bir duruma sokuyor internet sağlayıcımızla görüştük ama hatta bir sıkıntı olmadığını söylediler acaba bunun nedeni ne olabilir Sonicwall da mı bir sıkıntı olabilir yahut nasıl bir yol izlemem gerekli yardımcı olursanız sevinirim...

Ben olsam daha kolay yollardan birisi olarak internet kesildiği an sistem odasına girer servis sağlayıcıdan gelen kabloyu bilgisayarıma takar ve denerim. Eğer sorun yoksa SonicWall'da bununla ilgili bir kural yazılmış olma ihtimalini düşünürüm. Bunun dışında UTM cihazlarının IPS özelliği bazen alakalı alakasız sayfaları yasaklayabiliyor 2 - 3 farklı marka'da (SonicWall dahil) gördüm bu durumu. IPS özelliğini kapatıp deneyin ya da kesinti olduğu an cihazı resetleyin ve cihaz tekrar başladığında internetin gelip gelmeyeceğini test edin. Bu arada bir yerde sorun tespit edilecektir diye düşünüyorum

Gönderildi : 30/04/2016 11:37

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Elinizde basit ir modem varsa birgün test etmek amacıyla onu takın bakalım, onda da olacak mı? Yok onda sorun olmaz ise arakdaşların dediği gibi sonicwall üzerinde yoğunlaşırsınız. Firmware update yoluna gidebilirsiniz, sonicwall ile yaptığım projelerde bazı sıkıntıların firmware upgrade ile çözülebilidğini görmüştüm.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 04/07/2016 04:44

Paylaş: