Forum

Sonicwall da Sature...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sonicwall da Sature Yaşama Durumu

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
564 Görüntüleme
(@CihangirKaya)
Gönderiler: 102
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba ;

Şirketimizde 30mb İnternet kapasitesi bulunmakta ve sonicwall dan ne kadar da kısıtlamalar yapmamıza rağmen yoğun bir kullanım var buda bizim internet hattımızı sature yapıyor ve internet kısa süreli bağlantı kesilmesi yaşıyoruz.Superonline aradığımızda ise Download Durumunuz yoğun diyor acava bunun için Sonicwall dan yapabileceğim birşey varmı herhangi bir ayar veya farklı bir fikir ?

Yardımlarınızı bekliyorum...

Gönderildi : 04/04/2016 14:27

(@murattunalioglu)
Gönderiler: 218
Estimable Member

Sonicwall üzerinde ne kısıtlaması yapmaktasınız qos uyguluyormusunuz ?

Gönderildi : 04/04/2016 23:41

(@CihangirKaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Security servisten ve Firewall dan uygulama kısıtlamaları yaptım ama hala kullanım çok yoğun buda bizim interneti oldukça yavaşlatıyor sizin sözlediğiniz ayarı tam olarak bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim...

Gönderildi : 05/04/2016 11:40

(@murattunalioglu)
Estimable Member

(@CihangirKaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Murat bey Kullandığımız cihaz NSA4500 Bununla alakalı bir yazı veya makale varmıdır ?

Gönderildi : 05/04/2016 20:14

(@murattunalioglu)
Estimable Member

Merhaba kullandığınız cihaz ne olursa olsun fark etmez ki ama size bir makale bakalım bana biraz zaman verin lütfen

Gönderildi : 06/04/2016 11:06

(@birkanurlu)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Arkadaşlar Merhaba ;

Şirketimizde 30mb İnternet kapasitesi bulunmakta ve sonicwall dan ne kadar da kısıtlamalar yapmamıza rağmen yoğun bir kullanım var buda bizim internet hattımızı sature yapıyor ve internet kısa süreli bağlantı kesilmesi yaşıyoruz.Superonline aradığımızda ise Download Durumunuz yoğun diyor acava bunun için Sonicwall dan yapabileceğim birşey varmı herhangi bir ayar veya farklı bir fikir ?

Yardımlarınızı bekliyorum...

Superonline ile ilgili bir tane sorumluluk alıp hatanın bizde dediği bir ileti okuyabilecek miyim merak ediyorum. Bu konuda cihaz üzerinde yapabileceğiniz bir kaç farklı yöntem var yapınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz ama ŞURADA SonicWall Bandwidth Management ile ilgili bir örnek var buna benzer bir çalışma işinizi ciddi oranda kolaylaştıracaktır.

Gönderildi : 30/04/2016 11:47

(@CihangirKaya)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Birkan bey dediğiniz gibi Bandwith management uygulamasını yaptık ve wife den bağlanan kullanıcılarımıza 15 mb internet sınırı koyduk ve sorunumuz şu an düzeldi gibi internet kesintisi yaşamadık yaklaşık bir hafta test ettik sorun düzeldi bilgileriniz için teşekkür ederim 

iyi çalışmalar...

Gönderildi : 03/05/2016 12:12

Paylaş: