Forum

Logsign raporlama s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Logsign raporlama sorguları hk.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,502 Görüntüleme
(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member
Konu başlatıcı

Sonicwall ve logsign entegre kullanıyoruz. Logsign geçen hafta sürüm gücelledi ve yeni sürüme göre content filter kategorisinde girilen sitelerin listesini raporlamaya çalışıyorum. Gerekli sütunları ayaraldım fakat siteleri gruplayarak karşılarına kaç kere girildiğini ayrı bir stunda gösterecek şekilde ayarlayamadım.  14 lokasyondan veri geliyor ve 2 gün için yaklaşık 6 bin sf log düşüyor. Bunları gün içinde bitirmem mümkün değil. Önceki versiyonda 10-15 dk içinde cf loglarını kontrol edebiliyordum. Sorgu ve sütun eksiğim var bunu nasıl gideresbilirim, bilgisi olan var mı?

Gönderildi : 13/01/2016 12:06

(@MahmutOzrenk)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba Gökhan Bey,

Logsign üzerindeki farklı raporlama türlerinde kategori, web site, bandwidth kullanımı vs. bazlı raporlamalar gerçekleştirebilirsiniz. Yeni sürümde de bu bilgilerle rapor oluştururken kolon sonucunun count değerini manuel seçmenize gerek yoktur, raporu oluşturduğunuzda otomatik olarak kolonun yanında gelecektir. Grouped Report rapor türünde örneğin URL.Category kolonuna göre sonuçları grupladığınızda hemen yanında count verileri farklı bir kolonda gelecektir.

Ayrıca hem search hem de rapor ekranında query barının altında Show Search Hints butonunu görebilirsiniz. Bu butona tıkladığınuzda sorgu yazarken kullanılabilecek ve size yardımcı olacak ipuçlarını bulabilirsiniz. Ayrıca Time, Group ve Multiple Group Analysis butonlarıyla belli bir sorguya göre farklı analizler gerçekleştirebilirsiniz. Sorgu yazma, Logsign kolon mimarisini anlama ve raporlama ile ilgili tüm makalelere http://support.logsign.net  adresinden erişebilirsiniz, kullanım ile ilgili tüm sorularınızı yine aynı support platformu üzerinden case açarak iletebilirsiniz.

Bilginize.

Gönderildi : 18/01/2016 13:45

(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Gökhan Bey,

Logsign üzerindeki farklı raporlama türlerinde kategori, web site, bandwidth kullanımı vs. bazlı raporlamalar gerçekleştirebilirsiniz. Yeni sürümde de bu bilgilerle rapor oluştururken kolon sonucunun count değerini manuel seçmenize gerek yoktur, raporu oluşturduğunuzda otomatik olarak kolonun yanında gelecektir. Grouped Report rapor türünde örneğin URL.Category kolonuna göre sonuçları grupladığınızda hemen yanında count verileri farklı bir kolonda gelecektir.

Ayrıca hem search hem de rapor ekranında query barının altında Show Search Hints butonunu görebilirsiniz. Bu butona tıkladığınuzda sorgu yazarken kullanılabilecek ve size yardımcı olacak ipuçlarını bulabilirsiniz. Ayrıca Time, Group ve Multiple Group Analysis butonlarıyla belli bir sorguya göre farklı analizler gerçekleştirebilirsiniz. Sorgu yazma, Logsign kolon mimarisini anlama ve raporlama ile ilgili tüm makalelere http://support.logsign.net  adresinden erişebilirsiniz, kullanım ile ilgili tüm sorularınızı yine aynı support platformu üzerinden case açarak iletebilirsiniz.

Bilginize.

Merhaba, url.domanie göre gruplamaya çalıştım fakat eksik bir şeyler olduğu için update butonu pasif.

Acaba neyi eksik yapıyorum. Sizde bir örneği varsa onu gönderir misiniz? Ona göre yapmaya çalışayım.

logsign destekten oktay byle görüştüm, gerekli bilgileri verdim, ilgileneceğini söyledi ondanda cevap bekliyorum.

Tabi kendim birşeyler yaparsam daha iyi olacak.

Gönderildi : 18/01/2016 14:29

Paylaş: