Forum

Sonic wall TZ210

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sonic wall TZ210

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
456 Görüntüleme
(@fatihtokgoz)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar İş yerimizde tz200 modeli kullanmaktayız şuanda internetim aşırı derecede yavaşlamış durumda lisansım uzun süre önce bitmişti fakat  herhangi bir yavaşlama şuana kadar söz konusu değildi yavaşlama sorunu çin yönelendirebilirseniz sevinirim. 

Gönderildi : 26/08/2015 20:50

(@uguraytaskin)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Sistemini resetleyebilirsiniz switchlerle beraber tabi ki.

Gönderildi : 26/08/2015 21:14

(@birkanurlu)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Merhabalar İş yerimizde tz200 modeli kullanmaktayız şuanda internetim aşırı derecede yavaşlamış durumda lisansım uzun süre önce bitmişti fakat  herhangi bir yavaşlama şuana kadar söz konusu değildi yavaşlama sorunu çin yönelendirebilirseniz sevinirim. 

Merhaba,

Bu duruma neden olabilecek birden çok sebep olabilir, öncelikle Sonicwall arayüzünden internet trafiğini sömüren bir IP var mı bunu kontrol edebilirsiniz. Bunun yanında Sonicwall'a giren, gelen internet kablosunu direkt olarak bir bilgisayara takıp internet hızının kendisini bir inceler misiniz.

En azından bunları deneyerek adımları sadeleştirebiliriz. Bununla birlikte şu da olabilir, cihazın lisansı bitti ama cihaz güncellemeleri almak için sürekli mysonicwall ile iletişim kurmaya calısıyor ve basarılı olamıyor. Bu işlem sürekli tekrarlanıyorsa eğer internet trafiğini etkileyen nedenlerden biri olabilir.

Gönderildi : 28/08/2015 20:13

(@fatihtokgoz)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar İlgilinize teşekkür ederim restart ettim problem düzeldi fakat belli aralıklarda zamansız iş yoğunluğu olduğu anlarda yavaşlama olduğu için sorun büyük oluyor bi kaç arkadaşıma daha danıştım ürünümün lisansı bittiği için zonelardan kısıtlama ayarlarını kaldırmam söylendi lisans olmadığı için gereksiz bir iş yükü olduğu zaman zaman yavaşlamaya neden olduğunu belirttiler ilginize tekrar tşk ederim 

Gönderildi : 31/08/2015 13:55

(@ilkerceliker)
Gönderiler: 7
Active Member

Fatih Bey iyi günler dilerim,

Sonicwall lisanssız kullanım için uygun olmayan bir cihazdır fakat bunu yavaşlığa sebep olması normal değil. Konuyu [email protected] ile iletişime geçerek çözebilirsiniz.

Gönderildi : 16/11/2015 20:25

Paylaş: