Forum

SonicWall RDP Engel...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SonicWall RDP Engelleme Sorunu hk.

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
515 Görüntüleme
(@okancecen)
Gönderiler: 128
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Şirketimizde sonicwall kullanıyoruz yeni sisteme entegre olmaya çalıştığım için şuanda kendi bilgisayarıma clientlerden rdp yapamıyorum.

Pc ayarlarını kontrol ettim sorun yok sonicwall engellediğini düşünüyorum yanlızca kendi bilgisayarım için rdp ye nasıl izin verebilirim. 

Gönderildi : 22/10/2013 16:58

(@feritosoydan)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Merhaba Rdp yi dışarıdan içeriye mi? yapmak istiyorsunuz. eğer bu şekilde yapacaksanız en basit yöntem ile wizard kısmından yapabilirsiniz.

Gönderildi : 22/10/2013 19:14

(@ekremersoy-2)
Gönderiler: 84
Estimable Member

Merhaba,

Acsess Rules kısmında "lan to lan" için rdp servisini açmanız gerekir, source olarak "any", destination olarak kendi ipnizi tanımlarsanız sorunu çözmüş olursunuz,

Kendi ipnizi direkt yazamazsınız, adress object kısmından bir tane kendi ipnizi belirlediğiniz bir host oluşturarak, bu host için izin vererek kuralı oluşturabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 08/11/2013 20:12

(@eraysoysal-2)
Gönderiler: 221
Reputable Member

ana menü - security services content filter kısmından custom diyerek (yada app rule) kendi ipinizi belirtip rdp yi ekleyip izin verebilirsiniz.

Eray Soysal

[email protected]

Mcts 70-642

Gönderildi : 06/06/2015 13:20

(@birkanurlu)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Öncelikle dışarıdan içeri mi (WAN to LAN) RDP'mi yapmak istiyorsunuz yoksa içeriden içeri mi (LAN to LAN) bunu söyleyebilirseniz çok kolay bir şekilde çözülebilir bu durum.

Gönderildi : 10/07/2015 13:16

Paylaş: