Forum

tz200 internet hızı

Bildirimler
Hepsini Temizle

tz200 internet hızı

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
335 Görüntüleme
(@enderuluag)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

selam, tz200 ü kurdum fakat iki modemde aktif baglantı hızları  8+8 mbps olmasına ragmen speed testlerde hız 1.200 civarı seyrediyor. ne gibi problem vardır bilgisi olan paylaşsın bi zahmet.teşekkür

Gönderildi : 10/11/2012 00:55

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4302
Co-Helper

Cihazın spec. lerine kabaca baktığımızda 8+8 kullanabileceğiniz bir özelliği görünmüyor failover, balance destekliyor sadece. 8 mbips görebilme ile ilgili de anlık düşüşlere denk gelmiş olabilirsiniz yada hat sinyalleriniz zayıf olabilir telekom ile görüşmelisiniz. Başka bir modem ile tek bağladığınız da görebiliyor muydunuz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/11/2012 02:24

(@enderuluag)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

modemler bridge modda iken birini görüyor ve normal hızda çalışıyor fakat, ikinciye baglanamıyor,modemler ppoe de iken bu defa her iki modeme ip veriyor  bu defa internet hız testinde yavaş çıkıyor. x2 portunu iptal edip x3 portuna ikinci modemi takıp denerim bu akşam,sorun x2 portunda olabilir diye düşünüyorum.

Gönderildi : 10/11/2012 02:31

(@mustafaakcin)
Gönderiler: 218
Reputable Member

Merhaba bu tarz problemler genelde alt yapı ile ilgili olur.. Probleminiz hala devam ediyor mu bilmiyorum ama sorun yaşadığınız anda TT aramınız da fayda var.. Problem Bridge moda aldığınız modemler ile ilgilide olabilir.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 10/12/2012 10:53

Paylaş: