Forum

CFS Otomatik Gü...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

CFS Otomatik Güncelleme Hakkında

Mert KAYAOĞLU
(@MertKAYAOGLU)
Üye

Sonicwall cfs veritabanını otamatik olarak güncelliyor mu yoksa manuel mi yapmak gerekiyor güncellemeyi? Otomatik güncelliyorsa bunu nasıl yapıyor ve bu listeyi neye göre belirliyor? Bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz? 

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 11/01/2012 23:59
Mustafa Akcin
(@mustafaakcin)
Üye

[quote user="Mert KAYAOĞLU"]Sonicwall cfs veritabanını otamatik olarak güncelliyor mu yoksa manuel mi yapmak gerekiyor güncellemeyi? Otomatik güncelliyorsa bunu nasıl yapıyor ve bu listeyi neye göre belirliyor? Bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz? [/quote]

 Mert Bey Merhaba,

 Sonicwall'un Content Filter database kendisine ait olup update'Ler coğrafya üzerinde bulunan sunucular üzerinden otomatik olarak yapılır. Server'a erişimde problem olma ihtimaline karşı yedeklilikde söz konusu. Web sayfaların hangi kategori altında olduğunu sorgulamak için cfssupport.sonicwall.com adresini kullanabilir yanlış kategorize olduğunu düşündüğünüz web sayfalarını rating Ruquest yaparak CFS Team 'a gönderebilirsiniz..

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/01/2012 01:11
Mert KAYAOĞLU
(@MertKAYAOGLU)
Üye

Merhaba Mustafa Bey,


İlginiz ve vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim. Peki herhangi bir katogariye girmeyen web sitelerini yine aynı adres üzerinden bildirimini yapabilir miyiz?

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 13/01/2012 10:52
Mustafa Akcin
(@mustafaakcin)
Üye

Tabiki.. Sonicwall bu tarz sitelerri 64- Not Rated kategorisi altında tutuyor. Bize veya Sonicwall ekibine bu siteleri bildirmeniz doğrultusunda güncelleme yapılacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/01/2012 16:44
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="Mustafa Akcin"]Tabiki.. Sonicwall bu tarz sitelerri 64- Not Rated kategorisi altında tutuyor. Bize veya Sonicwall ekibine bu siteleri bildirmeniz doğrultusunda güncelleme yapılacaktır.
[/quote]

 

Mustafa sanki bu tür adresleri sonicwall içinden direk rapor edebiliyoruz diye biliyorum. Kullanıcı kendisi de katagori isteğinde bulunabiliyor değilmi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/01/2012 03:38
Mert KAYAOĞLU
(@MertKAYAOGLU)
Üye

İlginiz için çok teşekkür ederim.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 17/01/2012 00:12
Paylaş: