Forum

Kapalı dosyadan ver...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kapalı dosyadan veri alma

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,518 Görüntüleme
(@vivident)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Şirketimiz ortak ağ alanı kaldırarak tüm dosyaların sharepointde depolanması istendi (excel,access,pdf,jpeg...vs)

Daha önce ağ'da bulunan kapalı bir excel dosyasına ADO kodları ile bağlanıp, istediğim aralıktaki verileri alabiliyordum. Sharepointte bunu yapamıyorum. Özellikle yabancı sitelerde yaptığım araştırmalarda sharepoint connection strings'leri için ayrı bir değişken olduğunu gördüm. Denedim ama başaramadım. Çünkü kod kapalı dosyayı değilde sharepoint listesindeki dosya isimlerini listeledi

Sorum şu ;

Sharepointteki kapalı bir dosyaya ADO ile ulaşabiliyormuyuz (EVET ise, aşağıdaki kodu nasıl modif etmem lazım)

ADO ile ortak alana bağlanma

Private baglan As Object, rs As Object
Sub baglanti()
Set baglan = CreateObject("adodb.connection")
baglan.Open "provider=microsoft.ace.oledb.12.0;data source=E:\TR_BUR\Departement\Pres\Access\List.mdb"
End Sub

YENİ kodlar sharepointte bağlanma

baglan.Open = "Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;WSS;IMEX=1;RetrieveIds=Yes;" & _
"DATABASE= https://abcd.sharepoint.com/teams ;" & _
"LIST={28359664-31AF-4A6A-B6CA-E0C4727AD89A};"

Bu konu 4 yıl önce Mesut Gençtoprak tarafından düzenlendi

Gönderildi : 23/03/2020 10:51

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

onlıne sharepoınt uzerınden dosyayı bu sekılde okuyamazsınız 

1 - onlıne uzerınde fıle alanından bır mdb okumak ıstersenız o alan ya sızın kısısel onedrıve ınızda olmalı yada API connectıon ıle baglanmalısınız . 

2 - API connection yapmak ıcın ıse MS servıs hesaplarından bır APP uygulama olusturmalısınız bunun ıcın rest yontemını de kullanabılırsınız https://docs.microsoft.com/en-us/sharepoint/dev/sp-add-ins/working-with-folders-and-files-with-rest faka bu yontem ıle vs uzerınden external host uyglama yazmanız gerekecektır. 

biraz karışık birkonu isterseniz rest interface inceledikten sonra tekrar.  konu hakında yorumlaşalım. 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 03/04/2020 23:47

Paylaş: