Forum

Domain Kullanıcı Ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Kullanıcı Hakları

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
398 Görüntüleme
(@OnurPULGAT)
Gönderiler: 136
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sharepoint servicesi kurdum yeni bir takım siteside kurdum ve tüm kullanıcıları gruplar halinde ekledim. Yalnız terminal server veya domain userlar siteye girerken domain paralasını her sn girmek zorunda kaliyorlar. Sürekli paralo çıkıyor sitede gezerken. İlgilenirseniz sevinirim.

Gönderildi : 26/03/2009 17:53

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Explorerdan Tools > Internet Options > Security Tabında Local Intranet i seçerek Custom Level ı açıyoruz. Açılan listenin en altında Automatic Logon with current username and password yazan maddeyi seçiyoruz.

Ardından Logoff and Logon yapıp tekrar deneyiniz.

Gönderildi : 26/03/2009 18:55

(@OnurPULGAT)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Malasef işe yaramıyor. Dikkatimi çekti domain userlar ve sınırlı hesap xp kullanıcılarında oluyor. Admin hesabında olmiyor mesela. Ne olabilir ?

Gönderildi : 27/03/2009 01:45

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Benzer bir problemle karşılaştığımda kullanıcı yetkilerinde bir problem yok ise yukarida bahsettidim değişiklik ile girilebilir. Yetkileri tekrar gözden geçirebilirmisiniz?

Gönderildi : 27/03/2009 19:34

(@OnurPULGAT)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ömer bey sorunumla bu kadar içtenlikle ilgilendiğiniz için öncelikle teşekkür ederim. Kullanıcılarda yetki problemi olabilir ama nerden kontrol etmem gerektiyse ettim fakat bulamadım. Nerden başlamak gerekiyor ?

Gönderildi : 27/03/2009 23:59

Paylaş: