Forum

sharepoint 2007 ile...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sharepoint 2007 ile exchange server 2007 arasındaki bağlantıyı sağlamak

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
449 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba sharepoint 2007 kurulu ve exchange server 2007 kurulumu edg server kurulu sıstem var ben sharepoint yaptığım tek ayar yönetim merkezi kısmından giden eposta ayarlarından giden e posta ayarlarından edg sunucunun ip girdim kimden adresi [email protected] yanıtla adresine [email protected] yazdım

bundan sonra yapacam ayarlar nasıl olmalı  gelen e posta ayarlarında tıkladıgımdan bana bır uyarı verıyor

stpm hizmeti yüklü değil smtp hizmetini gereksimini hakından bilgi için windows harepoint servis yardımına bakınız dıye bır uyarı gelıyor tamam tıkladıgımda yapacam ayarlar nasıl olamalı exchange server 2007 ile haberlestıgını nasıl anlayacağım acaba

Bu sunucudaki siteler e-posta almak için etkinleştirilsin mi==== evet işaretledim

Ayarlar modu: otomatik yaptım zaten default geldı

Dağıtım grupları ve kişiler oluşturmak için SharePoint Dizin Yönetim Hizmeti kullanılsın mı? hayır,evet,uzaktan kullan  3 seçenek var burda

hangisini kullanmalıyım

evet işaretlediğimde

Yeni dağıtım grupları ve kişilerin oluşturulacağı Active Directory kapsayıcısı:   cıkıyor buraya ne yazmalıyım acaba

uzaktan kullanı işaretlediğimde

Dizin Yönetim Hizmeti URL'si:   bu cıkıyor

Gelen posta için SMTP posta sunucusu:  gırın dıyor ben buraya edg sunucusun adını gırıyororum yanı sole edg.x.com yazıyorum

Yalnızca kimliği doğrulanmış kullanıcılardan mı ileti kabul edilsin: kısmında evet işaretliyorum

SharePoint sitelerinden dağıtım grupları oluşturulmasına izin verilsin mi?    evet hayır var sızce hangısı seçilmeli

E-posta sunucusu görüntü adresi:  ne yazmalıyım buraya

E-posta bırakma klasörü:  burayada ne yazmalıyım sızce

bu konuda yardımcı olursanız cok memnun olurum 

Gönderildi : 23/03/2009 00:05

(@evrenayan)
Gönderiler: 33
Eminent Member

Merhaba,

Outgoing email ayarlarını yapılandırmış görünüyorsunuz. Incoming email ayarlarının yapılması zorunlu değil. Sharepoint listelerinizin tanımlayacağınız [email protected] gibi bir adres üzerinden email mesajlarını alabilmesini sağlayan bir ayardır. Bu ayarların yapılışına istinaden 

http://www.combined-knowledge.com/Downloads/How%20to%20configure%20Email%20Enabled%20Lists%20in%20Moss2007%20RTM%20using%20Exchange%202003.pdf

adresindeki pdf den bilgi alabilirsiniz. 

Gönderildi : 24/03/2009 03:08

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

(giden eposta ayarlarından giden e posta ayarlarından edg sunucunun ip girdim kimden adresi [email protected] yanıtla adresine [email protected] yazdım )

BU ayarı yapmam benım için yeterlı hocam yanı bu exchange server 2007 ıle haberleşmiş olcakmı sharepointe smtp yuklemeye gerek varmı hocam sıstemde exchange server varsa

yada pdf dokumanındakı ayarların hepsını uygulamammı gerekıyor yada

Gönderildi : 24/03/2009 12:17

(@evrenayan)
Gönderiler: 33
Eminent Member

Eğer Sharepoint listelerinizin dışarıdan gelen epostaları alması gibi bir ihtiyacınız yoksa PDF'tekileri uygulamanıza gerek bulunmuyor. Sharepoint'in workflow, alert, task gibi emailleri göndermesi içinse zaten yapmış olduğunuz outgoing email ayarları yeterlidir.

Gönderildi : 27/03/2009 03:30

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

bizim sistemde sölediğim gibi exchange server 2007 bulunmakta pdf ayarlarıda yaparsam maıller hem kısının posta kutusuna hemde sharepointmi düşmüş olcak yada kişinin posta kutusundamı gözükecek. outgoing email  ayarı yaparsak kişi ve kişiler sharepointen de bir exel word dökümanı mail atabilirmi outgoing email yapmak sadece yeteli yoksa ıss 6.0 smtp yuklemek gerekecekmi

sizce gerek varmı hocam disarıdan mail almaya

Gönderildi : 27/03/2009 10:56

Paylaş: