Forum

shrapoint 2007 s&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

shrapoint 2007 sürümü sorunu

12 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
488 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba microsoftun partners uyesi  olan bir firmamız var ve ellerinde microsoftun cd leri olan bir paket var içinde share point 2007cd sinden den kurulumunu yaptık key girdik .

yönetim merkezinden web uygulaması oluştur ve genişlet dediğimizde buraya kadar bir sorun yok ama site kolosyonu oluştur dediğimizde site olarakta sadece sablon şeçiminden kuruluş kısmında belge merkezi oluştur dediğimde bir sorun olmuyor ve oluşturuyor. ama belge merkezi deyilde .

gene sablon şeçiminde yayınlama bölümünde  (iş birliği portatalı veya yayınlama portlını )şeçtiğimde ve kulanıcı adını girdiğimde ve tamam butonuna bastığımda bana verdiği hata   Bu ürünün deneme süresi sona erdi.

Gönderildi : 18/02/2009 14:11

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Merhaba,

Tam sorunu anlayamadım ama girdiğiniz key in trial olmadığına emin olun öncelikle. Sonrasında herhangi bir şablon seçmeden boş bir şablon seçip oluşturmayı deneyin. Varsa birde hata ekranlarındaki mesajları gönderin.

İyi Çalışmalar 

Gönderildi : 19/02/2009 13:32

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

gene sablon şeçiminde yayınlama bölümünde  (iş birliği portatalı veya yayınlama portlını )şeçtiğimde ve kulanıcı adını girdiğimde ve tamam butonuna bastığımda bana verdiği hata   Bu ürünün deneme süresi sona erdi.

key ise hocam trial deyil

Gönderildi : 19/02/2009 15:43

(@OktaySert)
Gönderiler: 5
Active Member

Selamlar,
Aslında bu durum düşük bir ihtimal ile yanlış lisans keyinden kaynaklanır. Çünkü gerçekten yaygın bir problemdir. Çözüm ise, iki değişik şekilde uygulanabilir.

Bu soruna sebep olan ilk durum, sunucu üzerindeki anti-virüs uygulamasıdır. İmkanınız var ise kaldırmayı deneyin, yok ise anti-virüs uygulamasını ( virüs databaseini değil) update edin. Bazı durumlarda bu işlemler çözüm olabiliryor.

İkinci durum ise IIS application pool process accountları. Sharepoint farm yapınızdaki tüm process accountlarının local admin olmasını sağlarsanız yine sorun çözülebilir. Yalnız, bu accountlara bukadar hak vermek pek makul bir yol değildir. Ama yine de kısa vadeli sorununuzu çözebilir.

Konuyla ilgili, forum yolu ile  bizi de haberdar edebilirseniz sevinirim.

Gönderildi : 20/02/2009 13:29

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

vurus prg vardı onun kaldırıp  denedim ama malesef gene o dediğim yerde aynı hataya verdi bende sadece belge merekezi oluturup yoluma devam ediyorum ama iki durum kısmını bulamadım ben bende ııs 7.0 onu denemedım  ııs 7.0 yonerlerı nasıl uygulucam

Gönderildi : 21/02/2009 12:08

(@OktaySert)
Active Member

IIS 7.0 konsolunda application poolların yer aldığı bir bölüm var. ORada yaptığınız kurulumun şekline göre sharepoint ile ilgili en az 4 adet pool göreceksiniz. Bunların özellikler penceresinde identity alanı olacak. Bu alana poolların process accountlarını görüntüler. Buradan sharepoint web serviece applicationı hariç diğerlerinin identitlerini, domain accountu ve local admin haklarına sahip olan bir accountla değiştirmeniz gerekmekte. Poolların process accountlarını nasıl değiştireceğiniz aşağıdaki adreste adım adım anlatılmakta.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc771170.aspx

Gönderildi : 21/02/2009 13:48

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

there was an error while performing this operation

details

bad data.  (exception from Hresult:0x8009005

hocam değişiklik yapmak istediğimde  advanced setiing kısmında ok bastıgımda bu hatayı verıyor.

Gönderildi : 21/02/2009 22:00

(@emrebalci)
Reputable Member

Merhaba Arkadaşlar,

Sorun application pool account ile ilgili değil. Öyle olsa hiçbir işlem yapamazdınız. Bence sizdeki sorun lisansla ilgili bir sorun. Daha önce bu makinede trial lisansla portal kurdunuzmu? 

Gönderildi : 22/02/2009 04:30

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

yok kurmadım hocam yannız cd aldım baska br pc kurdum ama kurarken sql kurarak kur dedım orda herhangı bır sorun yaratmadı

Gönderildi : 22/02/2009 16:37

(@emrebalci)
Reputable Member

Muhtemelen şu anki kurulumunuz aynı sql i kullanmaya çalışıyor. Belkide aynı dosyaları kullanmaya çalışıyorsunuz. Öncelikle sql deki tüm db leri tamamen kaldır. Sonra tekrar bir kurulum yap.

Gönderildi : 22/02/2009 18:59

(@OktaySert)
Active Member

Tekrar ediyorum. Bu sorun çok genel bir sorundur. Genellikle lisans anahtarı ile alakası yoktur. Emre application pool identitiylerinde bir problem yok olsa hiç çalışmaz demiş 🙂 İdentity accountları farm ortamlarında her hangi bir domain accountu olduğu sürece zaten problem yok çalışır. Derdimiz o değil zaten. Dcom objeleri için registrasyon problemi. Keşka hayat okadar basit olsa. Konuyla ilgili msdn den bir blog yazısı. Orada da application pool accountları için aynı öneride bulunulmuş.

http://blogs.msdn.com/markarend/archive/2007/11/08/trial-period-evaluation-period-for-this-product-has-expired.aspx

Gönderildi : 23/02/2009 02:26

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

there was an error while performing this operation

details

bad data.  (exception from Hresult:0x8009005

hocam değişiklik yapmak istediğimde  advanced setiing kısmında ok bastıgımda bu hatayı verıyor.

Gönderildi : 23/02/2009 03:29

Paylaş: