Forum

SharePoint 2007 dat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SharePoint 2007 data base baglanma hatası

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba  kurulum kurulduktan sonra soyle bır hata ile karşılasıyorum   sistem win 2008 ent sql server 2008 ent SharePoint 2007 hepsi 64 bit

SharePoint kurulumu yapıyor config wizard çalışıyor ve data base sql 2008 kuruyor sona tıkladığımda  web sayfası açılıyor ve hata şu

Cannot connect to the configuration database.    daha kurulumlarımda böyle bir hata almıyordum nedeni nedir sizce

Gönderildi : 06/02/2009 20:23

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;
http://support.microsoft.com/kb/823287  incelermisiniz

Gönderildi : 06/02/2009 20:28

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

bu8 dedıklerınızı inceledim verdiğiniz linkte MSSQL$SHAREPOINT.  se4rvislerde bole bır sey yok ııs 7.0 oldugundan gene ınceledım bı sorun gozukmuyor ııs 7.7 bunu bulamadım

1. Right-click the virtual server that is running Windows SharePoint Services 2.0, and then click Properties.
  2. Click Home Directory.
  3. Note the information that is in the Application name box (this is the application pool name), and then click Cancel.
  4. In the left pane, right-click Application Pools, and then click Properties.
  5. Click the Identity tab.
  6. Note the information that is in the Application pool identitypane, and then click Cancel.

aslında bi sorun gozukmuyor verdıgınız lınktekı ayarlarda bu lınkte cok eskı verıyonu ıcerıyor 

Gönderildi : 06/02/2009 23:41

(@evrenayan)
Gönderiler: 33
Eminent Member

Sharepoint tarafında services bölümünde Sharepoint servisleriniz hangi account ile çalışıyor acaba. Burada yer alan accountların SQL Server'a ulaşamama durumu sözkonusu olabilir. Burada servislerin Admin accountu ile çalışmasını sağlayarak deneme yapabilirsiniz.

Aldığınız hatada Sharepoint'ten kaynaklı bir  durum olduğunu zannetmiyorum, kurulum başarılı olduğuna göre sql'e ulaşan accountlar tarafında bir sıkıntı olabilir.

Gönderildi : 07/02/2009 04:22

(@emrebalci)
Gönderiler: 367
Reputable Member

Merhaba

SQL üzerindeki ilgili database network service kullanıcısını eklerseniz sorun çözülecektir.

İyi Çalışmalar

Emre BALCI

Gönderildi : 09/02/2009 20:28

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

Tesekkür ederim oldu dediğiniz gibi yaptım bi sorun yok şuan

Gönderildi : 10/02/2009 00:59

Paylaş: