Forum

Sharepoint Internet...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sharepoint Internet Explorerla Domein ismi problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
451 Görüntüleme
(@umitmurat)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Kullanicilarimiz Sharepointe Internet Explorerla giris yapmak istediklerinde kullanici isimlerinin arkasina @domeinismi.local yazmak zorundalar.

Chrome ve Firefoxda sade kullanici ismiyle giris yapabiliyorlar. 

Bu problemi nasil cozebilirim?

Aslinda cozumun oldugunu pek sanmiyorum sonucda internet explorer bilgisayar ismini domein ismi olarak goruyor ve kullanicilar illaki dogru domeini belirtmek zorunda ama emin olmak icin sormak istedim. Bir fikriniz varmi?

Gönderildi : 18/09/2014 20:19

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Merhaba, Basic Auth açıp aha sonra IIS üzerinde ilgili sitenin auth. settingsine girip basic auth üzerinde sağ tuş yapın, defaul domain ve realm alanlarına domain adınızı girin. IE de artık domain bilgisi sormaz. Basic auth. ' ı portalınız kurum içinde kullanılıyorsa açmanızı öneririm.

Gönderildi : 19/09/2014 03:54

(@umitmurat)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Basic Auth acip ayarlarina domain isimini giridim. Emin olmak icin kapatip actim ama halen ayni problem. IEden girmek istedigimde kullanici adi ve sifre yazacak yer geliyor ve altda domain olarak laptop yada pcnin adini goruyorum.

Bu arada sharepoint sade sirket ici degil internet uzerindende kullaniyor. Bunun bir sakincasi olurmu?

Gönderildi : 24/09/2014 05:19

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Domain olarak ne gördüğünüzün önemi yok siz sadece kullanıcı adını domain olmadan girip deneyin.

Gönderildi : 24/09/2014 15:36

Paylaş: