Forum

SharePoint 2013 Ara...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SharePoint 2013 Arama ve Metin Filtreleme Hatası

17 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
776 Görüntüleme
(@EmreCebi)
Gönderiler: 116
Estimable Member
Konu başlatıcı

2013 kurulumu yaptım, listeler hazırladım. Ancak arama alanlarına portala kaydettiğim herhangibir isim girdiğimde aldığım hata şu. "arama isteği arama hizmeti'ne bağlanamadı" ve Metin Filtresi webpartını ekliyorum, filtre kutusuna metin yazıyorum ama herhangibir filtreleme yapmıyor. Bu konularda yardım bekliyorum

Gönderildi : 11/09/2014 14:36

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

merhaba SP için search servislerini aktif ettinizmi ? aşağıdaki makaleden detaylı bilgiler ile config ayarlarınızı kontrol edermisiniz.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/gg502597(v=office.15).aspx 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 11/09/2014 14:39

(@eravse)
Üye

Ek olarak  http://blogs.technet.com/b/tothesharepoint/archive/2013/03/05/stage-4-set-up-search-and-enable-the-crawling-of-your-catalog-content.aspx makaleside işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

www.profectsoft.com

Gönderildi : 11/09/2014 14:40

(@EmreCebi)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tavsiyelerinizi şimdi deneyeceğim

Gönderildi : 11/09/2014 14:45

(@EmreCebi)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Search Servce Applicationa girince şu uyarıyı veriyor. 

Sistem Durumu

Yönetim durumu

Arama hizmeti, yönetim bileşenini barındıran makineye bağlanamıyor. 'Search Service Application' arama uygulamasındaki '5b2c69be-b150-41ff-894a-c883ae582a72' yönetim bileşeninin iyi durumda olduğunu doğrulayın ve yeniden deneyin.

Gönderildi : 11/09/2014 14:50

(@EmreCebi)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Manage Countent Source girincede  

Sorry, something went wrong

System.InvalidOperationException: The search service is not able to connect to the machine that hosts the administration component. Verify that the administration component '5b2c69be-b150-41ff-894a-c883ae582a72' in search application 'Search Service Application' is in a good state and try again.
at Microsoft.Office.Server.Search.Administration.SearchApi..ctor(SearchServiceApplication application)
at Microsoft.Office.Server.Search.Administration.SearchServiceApplication.get_SearchApi()
at Microsoft.Office.Server.Search.Administration.ContentSourceCollection..ctor(Content parent)
at Microsoft.Office.Server.Search.Administration.Content.get_ContentSources()
at Microsoft.Office.Server.Search.Internal.UI.WebControls.ListContentSourcesControl.OnLoad(EventArgs e)
at System.Web.UI.Control.LoadRecursive()
at System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint)

Technical Details

Troubleshoot issues with Microsoft SharePoint Foundation.

Correlation ID: 3161b79c-3070-20b9-0000-011aafe995b6

Date and Time: 9/11/2014 11:48:28 AM

Gönderildi : 11/09/2014 14:53

(@eravse)
Üye

aşağıdaki blog da yazan stepleri uygulayabilirmisiniz daha önce çözüm sağlamıştı.

https://mustafaozen.wordpress.com/tag/verify-that-the-administration-component-guid-in-search-application-search-service-application-is-in-a-good-state-and-try-again/

saygılarımla  

www.profectsoft.com

Gönderildi : 11/09/2014 14:55

(@EmreCebi)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam ben seatrch service application a girdiğimde oradan herhangibir yere giremiyorum hep hata alıyorum. Dolayısıyla o adımları yapamıyorum.

Orada anlatılan 2. adımı yapamıyorum dediği yeri bulamadım

Gönderildi : 11/09/2014 15:05

(@eravse)
Üye

Hocam daha önceden tanımlı  Search Service Application nuz varmı ? yanı daha önceden bir ayar mevcutmu ?

www.profectsoft.com

Gönderildi : 11/09/2014 15:13

(@EmreCebi)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yok hocam. Yani yeni kurdum sharepointi default ne varsa o

Gönderildi : 11/09/2014 15:15

(@eravse)
Üye

Sayın hocam powershell vasıtası ile servisi ayağa kaldırmayı denedinizmi ? http://www.powershellmagazine.com/2013/04/29/creating-and-configuring-a-sharepoint-2013-search-service-application/    

www.profectsoft.com

Gönderildi : 11/09/2014 15:19

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

SEARCH servis hizmetiniz çalışmıyor. Israr ederse sadece ilgili servisi silip yeniden servisi kurun.

Gönderildi : 11/09/2014 16:55

(@EmreCebi)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Serkan hocam merhaba. Arama servisini sildim ancak yeniden kurarken hata veriyor.

"Arama Hizmeti Uygulaması yapılandırılması sırasında hatalarla karşılaşıldı."

Gönderildi : 11/09/2014 17:29

(@serkankonak)
Noble Member

Bu zaten sorun olduğunu gösteriyor. Config Wizardı çalıştırın. Bittikten sonra tekrar deneyin. Bu işlem esnasında ram durumunu sistem kaynaklarının durumunu kontrol edin.

Gönderildi : 11/09/2014 17:43

(@EmreCebi)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bu zaten sorun olduğunu gösteriyor. Config Wizardı çalıştırın. Bittikten sonra tekrar deneyin. Bu işlem esnasında ram durumunu sistem kaynaklarının durumunu kontrol edin.

Hocam wizard son aşamada hata veriyor ancak buna rağmen Central admin açılıyor 

Gönderildi : 11/09/2014 18:03

(@serkankonak)
Noble Member

verdiği hata nedir. Wizard, upgrade yapmaya çalışıyor olabilir mi?

Gönderildi : 11/09/2014 18:06

(@EmreCebi)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam hata msj şu

Configuration Failed

One or more configuration settings failed. Completed configuration settings will not be olled back. Resolve the problem and run this configuration wizard again. The follwing contains detailed information about the failure:

Failed to create samplde data.

An exception of type Systen.ArgumentException was thrown.  Additional exception information: The SDDL string contains an invalid sid or a sid that cannot be translated.

Paraeter name: sddlForm

To diagnose the problem, review the application event log and the configuration log file lacated at:

.........................................

Hata bu hocam son olarak log dosyasının uzantısı var. İlk kurduğumdan itibaren bu hata var her wizard edişimde 

Gönderildi : 11/09/2014 18:21

Paylaş: