Forum

External Data ç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

External Data çekmek ve kullanıcı adına göre otomatik filtrelemek.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
448 Görüntüleme
(@mehmettatlici)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Share Point 2013'te harici bir sunucuda bulunan SQL db'sinden bir View görüntüleyip, view'in bir kolonunda bulunan kullanıcı adı bilgisi ile Share Point'te login olunan kullanıcı adı bilgisine göre filtreleyip otomatik olarak getirmesini istiyorum.  

Ancak bazı adımlarda takıldım.

DB için bana sadece Read yetkisi verildi ve sanırım sunucuda kullanılan User için değil benim kişisel User'ım için verildi....

Designer kendi PC'mde kurulu yani Read izni verilen makine buradan external db yi bağladım ve bir liste atadım ancak Siteden gitmeye çalıştığımda " İş Verileri Bağlantısı tarafından erişim reddedildi."  hatası alıyorum fakat liste ayarlarına gittiğimde View içerisinde bulunan veri kolonlarını görebiliyorum şimdi ben bu view'e erişebiliyor muyum? yoksa erişemiyor muyum?

Metadata Store Permisson kısmında sadece "Edit, Execute, Selectable In Clients,Set Permissions" bilgileri var. "Read" göremedim burada hangisini/hangilerini seçmeliyim sadece "Execute" seçemiyorum ama hepsini seçebiliyorum bu da enteresan....

Execute seçince aldığım hata...

/

Bu sorunlardan sonra yukarıda bahsettiğim filtrelemeyip yapmaya çalışacağım sanırım bunun için listeye yeni bir görünüm ekleyip filtreleme kısmından değere "Me-Ben" yazmam yeterli olacak

Biliyorum konu çok uzadı ama yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 02/05/2014 00:42

(@mehmettatlici)
Active Member
Konu başlatıcı

Selam,

Zar zor problemleri aştım ve sona çok yaklaştım şu an sayfada tabloyu ve kolonları görüyorum ancak veriler gelmiyor 

Gönderildi : 02/05/2014 03:40

(@mehmettatlici)
Active Member
Konu başlatıcı

Bağlantı sağlandı veriler geliyor ancak filtereleme ile ilgili sıkıntım var bir kolonda domainde bulunan kullanıcı adları var aynı kullanıcılar sharepoint te login oluyor kullanıcı adlarına göre gelen verileri otomatik filtrelemek istiyorum. 

Gönderildi : 02/05/2014 23:40

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Sorunu halledebildinizmi ? 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 03/09/2014 12:29

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Merhaba. İşlemi liste üzerinde mi yapmaya çalışıyorsunuz ? Yapmak istediğinizi yanlış anlamadımsa login olan kullanıcıya bilgilerini getirmeye çalışıyorsunuz. InfoPath formu oluşturun dış liste olarak getirdiğiniz SQL view listesini dış veri olarak ekleyin. Bir alan açın adı örneğin aktif kullanıcı olsun. Bu alana da InfoPath fx lerinde yer alan kullanıcı() yı yazacak şekilde ayarlayın.( formun açılış kurallarına koyabilirsiniz mesela her açıldığında bu alana içerideki kullanıcıyı yazmış olur). Daha sonra viewinize kullanıcı adını sorgu olarak gönderin verileri sorgulayın ve gelen verileride gösterin.Me yani [BEN]  filtresi, listelerde user picker özelliği olan alanlarda geçerlidir. O yüzden göremiyorsunuz. İstediğiniz buysa 10larca farklı yol söyleyebiliriz. Ancak buradan başlayabilirsiniz.

Gönderildi : 03/09/2014 22:45

Paylaş: