Forum

Uyarı maili gö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uyarı maili gönderememek

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
445 Görüntüleme
(@MerveNalbant)
Gönderiler: 59
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Ben bir şey sormak istiyorum.2 gün önceye kadar uyarı maillerim çalışıyordu.Dosyalarda bir şey eklendiğinde veya değiştirildiğinde uyarı alabiliyordum. Şimdi ise alamıyorum bunun nedeni ne olabilir?

Ayarladığım uyarıları silip tekrar uyarı oluşturdum. Başarıyla uyarı oluşturdunuz diye mail geliyor.Ama değişiklik yaptığım zaman mail gelmiyor.

Yani sunucudan kaynaklanan bir problem olsa bu mailide alamam lazım. 

Sizce bunun sebebi nedir? 

Gönderildi : 03/09/2013 19:47

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Sunucu üzerindeki SMTP serverı kontrol edin. Durmuş olabilir. Ayrıca firewall üzerinde de SMTP portlarını kontrol edebilirsiniz.

Gönderildi : 03/09/2013 19:53

(@MerveNalbant)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selim bey cevap için teşekkür ederim.Yalnız sunucu dursa outlook da da mail alışverişi yapamam gerekmez mi?Ayrıca uyarı başarıyla oluşturuldu diye mail gelir mi durmuş olsa?

Gönderildi : 03/09/2013 20:05

(@MerveNalbant)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar uyarı maillerinde uyarı eklendi maili gelip de degisiklik yaptığınızda mail gelmemesi sharepoint te genel ve cok sıklıkla çıkan bir hata gibi duruyor ama nasıl duzeltecegimi bulamadim

yardimlarinizi bekliyorum. 

Gönderildi : 03/09/2013 21:58

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Bu sık çıkan bir hata değil.Kaç Sharepoint kurduğumu bilmiyorum mesela hiç denk gelmedim.  Bunu hatayı  takip ederek anlamalısınız.

Süreç şöyle işler;

Siz uyarı eklediğiniz de timer job çalışır. Burada timer joblara central adminden bir göz atın oradaki tetik süreleri manuel değiştirilmiş olabilir mi?.

İlgili uyarı eklenen listede değişiklik yaptığınız da, loğlara bir şey düşüyor mu?

Exchange veya SMTP tarafında kuyrukta işlem anında bir hareket oluyor mu?

İlgili Sharepoint sunucusu RELAY izni verilmiş mi?

Normal İş akışı üzerinden mail adımı eklendiğin de oradaki mailler sorunsuz ulaşıyor mu ?

Sonuncu söylediğim sorunsuz ise, relay hakkı işi kontrol edilmiş olur sorun yoktur hakta. Bu sefer diğer adımları inceleyebilirsiniz.

Bizimle de paylaşırsanız beraberce çözeriz.

Gönderildi : 04/09/2013 04:22

(@MerveNalbant)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Exchange ve SMTP tarafında sıkıntı yok gibi duruyor.

Eskiden çalışıyordu beni uyar.

Şimdide yeni uyarı eklediğim zaman "başarıyla uyarı eklediniz" maili geliyor.Ama değişiklik mailleri düşmüyor.

Gönderildi : 04/09/2013 14:59

(@MerveNalbant)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Central admin de  şöyle bir şey farkettim.

Yönetim merkezi--->izleme--->İş tanımlarını gözden geçirin--->anlık uyarılara geldiğim zaman son çalışma zamanı 28 temmuz olarak gözüküyor.Bende son beni uyar mailini 27 temmuzda almıştım.Beni uyar bildirimlerinin bununla bir ilgisi olabilir mi?

Ayrıca şimdi çalıştır seçeneği var olara da bastım ama bir şey olmadı tekrar nasıl çalıştırabilirim. 

Gönderildi : 04/09/2013 16:36

(@serkankonak)
Noble Member

"Siz uyarı eklediğiniz de timer job çalışır. Burada timer joblara central adminden bir göz atın oradaki tetik süreleri manuel değiştirilmiş olabilir mi?. "

Söylediğim  bu madde. Mailler oradaki joblar ile hareket ederler. services.msc içerisindeki sptimer servisini ( fiziksel servistir) kontrol edin. Stop start edin çalıştığından çalışabildiğinden emin olun. Daha sonra eminseniz, yine central admin den joblardan herhangi birini run diyerek çalıştırın ne tepki verecek. Bununla beraber loğları izleyin.

Gönderildi : 04/09/2013 20:14

(@MerveNalbant)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Sharepoint için timer servisi nereden çalıştırıyoruz.Tarif edebilir misiniz? 

Gönderildi : 09/09/2013 20:07

(@serkankonak)
Noble Member

Sunucudayken, RUN yada Çalıştır alanına girin. Services.msc yazarak fiziksel servislerin bulunduğu konsolu açın. Burada Sharepoint Timer Service olarak göreceksiniz.

Gönderildi : 09/09/2013 20:18

(@MerveNalbant)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim. Sağolun.....

Gönderildi : 27/09/2013 13:37

Paylaş: