Forum

Sharepoint 2013 g&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sharepoint 2013 görev atama

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
525 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba

shrapointtekş default görev atamayı kullanmak istiyorum

firma görev listesi diye oluşturdum

atanan kısma ad girdiğimde kime bu görevi atadıysan email gitmesini istiyorum

bunu nasıl yapa bılırım

Gönderildi : 16/08/2013 12:27

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Merhaba Sharepoint Designerı açın. Workflow sekmesine girin. Üst kısımda yer alan Yeni iş akışı kısmına tıklayın ve ilgili görev listenizi seçin. İş akışınıza bir ad verip tamama tıklayın. Sonra eylem menüsünden e posta gönderi bulun. Burada eposta gönderme seçeneklerini açtığınızda nasıl bir mail göndermek istediğinizi ayarlayabileceğiniz template çıkacak. Kime gideceği ne yazacağı gibi.. Bunları ayarlayıp iş akışını kaydedip yayınlayın.

Daha sonra yine workflow seçeneği altına bakın iş akışınız oluşmulş ise bir kere tıklayarak iş akışı ayarlarına girin. sağ alt kısımda akışın hangi koşullarda çalışacağını belirleyen seçenekler var.

Yeni öğe oluştuğunda veya öğe değiştiğinde gibi.

Yeni öğe oluştuğunda çalışması için ilgili tiki seçin ve tekrar yayınlayın.

Böylece yeni görev açıldığında sizin ayarladığınız gibi mail gönderecektir.

2 önemli husus;

1 - Denemesini sistem hesabı ile yapmayın. Sistem hesabı iş akışlarını otomatik başlatamaz.

2- Central admin de mail ayarlarınızın yan mail sunucusu gibi tanımların yapılmış olduğundan emin olun.

Gönderildi : 16/08/2013 15:46

(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

sistem hesabından kastınzı nedir

shrapoint kurduğum kullanıcıylamı yapacan yoksa admınıstratorlemı

benım burdakı amacım göreve atadığım kıse emaıl gıtmesını ıstıyorum  bır onaya sunulmasını ıstemıyorum

ve bırde outlookta görev atama var orda bırıne görev gıttıgınde karsı taraf bu gorevı ıptal ede bılıyor bu da shrapoıntte mumkunmu

Gönderildi : 16/08/2013 16:48

Paylaş: