Forum

infopahtte siteler...

Bildirimler
Hepsini Temizle

infopahtte siteler arası form kullanımı

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
444 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba bir adet form tasarladım

1  ekıp sıstesı bu ekıp sıtesının altında 2 alt sıte var ben

arge ve kalte

arge uzeırnde ızın talep formu yaptım gönder dedıgımde arge uzerındekı kıtaplıga gıdıyor

aynı formu form sablonlarınan seçerek kaliteye atadım

kalıte tarafından yenı bır kayıt oluşturduğumda gönder dedıgımde arge uzerıne kayıt edıyor

ben kalıte uzerınde kayıt etmesını ıstıyorum cunku ıs akısı oluşturduğumda kalıte uzerınde çalışmıyor cunku formu arge uzerınde kayıt edıyro

bunun tek yolu formu farklı kayıt edıp kalıte uzerınemı koymak bole oldumuda formda bır revızyon olduğunda her ıkı sıtedede degıstırmek zorunda kalırız

Gönderildi : 02/07/2013 11:19

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Gürcan bey öncelikle bir ricam olacak sanırım sorunun vahametinden yazarken harfler ve cümlelerin anlamları gidiyor. Bu yüzden sorunu anlamakta zorluk çekiyorum 🙂

Yapmış olduğunu formu şablon olarak bir başka yer de kullandığınızda GÖNDERme ayarları değişmez. Yani ilk olarak  o formda ne verilmiş ise oraya kaydeder. Bu alanı değiştirmeniz halinde yeni kitaplığına kaydedecektir.

Gönderildi : 02/07/2013 18:38

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

peki

o alanı değiştirdiğimde

diğer tarafta değişecekmi

form kitapliğindan  2 siteye  çekıyorum formu dıgerınde a atarken obur taraftan b kıtaplıgına ata bılcekmı...

form her ıkı tarafta kayıt edildiğinde kendi kitaplığına gitmesini istiyorum

ve form kıtaplıgından formu ınfopaht ile dünzelegimde her iki taraftata güncellemesi lazım

Gönderildi : 03/07/2013 11:21

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Yapmak istediğinizin mantığını anlayamadım. Aynı veriyi 2 yere neden kopyalıyorsunuz. Böyle bir işlem yapacaksanız ortak süreç sitesi adı altında benzer bir site oluşturun ortak işler oradan kullanılsın. Yaptığınız sürecinizin selameti açısından doğru olmayacaktır başınıza ileride sorunlar çıkaracak.

Gönderildi : 03/07/2013 19:57

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

serkan bey ben anlatamadım galıba

bastan bır daha yazayım daha ıyı olcak

http://gurcan.com.tr dıye bır ekıp sıtesı var bu ekıp sıtesının ıcınde 2  adet alt site var  bıri arge bırı kalite

izin talep formunu her ıkı sıtede kullanmak ıstıyorum

arge ızın alçaksa kendı sıtesınden ızın alcak ve kendı kıtablıgında düşecek

kalıtede aynı sekılde

buna gore ben ayrı ayrı formlar oluşturup bu sıtelere eklememmı gerekiyor

gönder dedıgımde  tek bır sıteye düşüyor

ayrı ayrı  sıtelere formu koyarsam sıkıntı yok kendı ıcındekı kıtaplıga düşüyor

ama formda degısıklık yaptığımda bu sefer her ıkı sıtedekı ızın formunu düzeltmek gerekecek

herkesın kendıne ait bır yapısı olmasını ıstıyorum her bolumun formu başka olsun ıstedım

tek bır form olup ekleyip ama gönder dedıklerınde kendı kıtaplıgına dussun ve form uzerınde degısıklık yaptığımda aynı anda form guncellensın

Gönderildi : 03/07/2013 20:31

Paylaş: