Forum

form nosunu otomatı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

form nosunu otomatık atırmak

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
518 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba

ızın talep formu yaptım

gönderme seceneklerın

concat("Talep"; No)  bu formulu uyguladım

formu doldurtan sonra no alanı 1 yada 2 nosunu yazıyorum sonra

otomatık olarak talep1 talep2 formu kayıt edıyor

ama ben talep sonra gelecek noyu elımle degılde otomatık nasıl verdırırım bu zor bısemı acaba nasıl yaparım

Gönderildi : 27/06/2013 21:14

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Benzersiz kimlik için aşağıdaki xpath kodunu "KayıtKimliği" isminde bir alan açıp içine koyabilir gönderme seçeneklerinde de Kayıtkimliğini seçebilirsiniz.

+1 mantığı burada çok doğru değildir. Önceki kayıtlardan biri silindiğinde alacağı yeni değer buna göre olacaktır. Örnek; 5 nolu kayıt silindi. Siz o sırada 9. dasınız talep9 yazacağına silinme olduğu için 8 yazacaktır. Ancak sizin zaten 8 nolu talebiniz var !

XPATH:

normalize-space(concat(substring(xdDate:Now(), 3, 2), substring(xdDate:Now(), 6, 2), substring(xdDate:Now(), 9, 2), substring(xdDate:Now(), 12, 2), substring(xdDate:Now(), 15, 2), substring(xdDate:Now(), 18, 2)))

Gönderildi : 28/06/2013 16:04

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

ben sımdı bu kodu hıc degıstımeden yazarsam çalışacakmı

no diye bı alanım var

yannız kodu  bır bır yazdım formülde hata dedı yapacam işlemler tam olarak nasıl olcak

Gönderildi : 28/06/2013 20:00

(@serkankonak)
Noble Member

Alanınızın özelliklerine girin fx tuşuna basın. Kodu yapıştırmadan önce sağ köşede göreceğiniz XPath seçeneğini tikleyin. Kodu yapıştırın ve tiki tekrar kaldırın.

Gönderildi : 28/06/2013 20:05

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba dedınız gıbı oldu

tarih formatında RAKAM ATIYor tesekku ederım gercekten...

formu gonder dedıgımde gonderıyor

ve kayıt edıyor

yannız iş akısı yaptıgımda   3  bolum sorumlusunun onaylayım forma gırıp adlarını yazması gerıkıyor ve  dıkkatımı ceken gonder tusuana

bastıgına yenı bır talep daha oluşturuyor

gonder butonu gıbı kaydet butonu ekleye bılırmıyız

ve nasıl eklerım

eger o olmaz ıse form uzerınde duzenle degıp ınfopaht form acılıyor ve ordan kaydet tusuna basınca kayıt edıp yenısını olusturmuyor

yada ınfopaht  gelu,ışmiş fortm seceneklerınden gonder kaydet secenekelrını acarsam form uzerınde kaydet dıyuınce kayıt edıyor

yenı bır taelp oluşturmuyor

sızın fıkrınız nedır bu konuda sızce hangı yolu uygulayım

benım ıstedımgım form seceneklerını kapamak

yenıkayıt degımde formu doldurup gonderre basıp kıtaplıga gondermek bır dıger kullanıcı formu adını yazıp kaydet dedıgınde kayıt edıp formu kapatıp

ana ekrana donemesı

Gönderildi : 30/06/2013 00:16

(@serkankonak)
Noble Member

Gönderme ayarlarında üzerine yazmaya izin ver seçeneği mevcut aynı kayıt nosuna sahip kayıtta yeniden oluşturmaz üzerine yazar bu seçenek ile.

Gönderildi : 09/07/2013 15:34

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

gönderme şeçeneklerinde

dosya varsa üzerine yazamaya devam et    şeçeneği işaretli 

ve dosya adı olarakta  aşağıdaki kod geçerli  yınede gönder dedıgımde yenı kayıt oluşuyor hata nerde acaba

bu arada ben formları yayınlarken form şablonları atıyorum ve seçenek olarak  (site içerik türü) gelişmiş

normalize-space(concat(substring(now(); 3; 2); substring(now(); 6; 2); substring(now(); 9; 2); substring(now(); 12; 2); substring(now(); 15; 2); substring(now(); 18; 2)))

Gönderildi : 09/07/2013 19:57

(@serkankonak)
Noble Member

Dosya adında bu kod olmamalı. Bu kodu formunuzda bir alan oluşturup onun fx ine verin. dosya adı olarakta bu alanı gösterin. Yoksa her kayıtta yeni numara üreteceğinden ayrı kayıtlar olarak oluşturacaktır.

Gönderildi : 09/07/2013 22:35

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

serkan bey

öncelikle hiç üşenmeden ve yazdığım Türkçe ile (: okumakta zorluk çeksenizde ve yazdıklarımı okumakta gayret serft ettınız ıcın ınan su mübarek ramazan ayında allah razı olsun dıyorum teşekkür etmenın yerıne herzaman bu tur kelımeler sarf etmek en guzelıdır...

soledıgınız gıbı yaptım ve oldu bu belkı cok basıt bır sey ola bılır belkıde benım ıcın sadece bır bılgıdende ıbaret kala bılır

ama ınanın yürekte kutluyorum sızı ve başarılarınızın devamını dılıyorum iyi geceler iyi savurlar

Gönderildi : 10/07/2013 05:21

(@serkankonak)
Noble Member

Estağfurullah Gürkan Bey iyi dilekleriniz ve dualarınız için teşekkür ederim. Allah sizlerden de razı olsun. Bir nebze faydası oluyor ise bizim için büyük sevinçtir.

Gönderildi : 10/07/2013 18:04

Paylaş: