Forum

dış liste eklerken ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dış liste eklerken bazı değerlerin gelmemesi

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
383 Görüntüleme
(@velibaldan)
Gönderiler: 99
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

SQL de basit bir  tablom var

Bankaid - int

Bankaadi- nvarvchar(50)

BankaObjid-bigint

ben bunu dış içerik  olarak listeme eklediğimde

listemde  bankaobjid gelmiyor.

gelen değerler

bankaid,bankaadi ve İVB Kimliği(alakasız bir değer)  getiriyor. 

başka listemdede smallint i tanımadı..

db deki  veri tipini değiştirme imkanım yok..

nasıl  yapabilirim?

Gönderildi : 07/06/2013 15:35

(@EnesArslan)
Gönderiler: 35
Trusted Member

Selamlar,

oluşturmuş olduğunuz formda görünüm düzenleme bölümüne girdiğinizde sütunlar kısmında aradığınız sütunu görebiliyor musunuz? 

Gönderildi : 07/06/2013 17:10

(@velibaldan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Enes Bey,

kontrol ettiğimde sadece yazdığım  sütunların geldiğini görüyorum. Başka sütün getirmemiş.

Teşekkürler 

Gönderildi : 07/06/2013 19:54

(@EnesArslan)
Gönderiler: 35
Trusted Member

Sharepoint Designer (2013 üzerinden anlatıyorum) tarafında External Content Types bölümünde oluşturmuş olduğunuz database dosyasına göz atmamız gerek. Eğer database içine girdiğinizde sağdaki Fields bölümünde istemiş olduğunuz sütunu ordada göremiyorsanız bağlantı dosyanızı düzenlemenizi veya kaldırıp tekrar kurmanızı öneririm. Yeniden bağlantı oluştururken tablonuza gelip New Read Item dedikten sonra açılan Read Item ekranında Input Parameters alanında istemiş olduğunuz sütunu görmeniz gerekiyor. Bir sonraki Return Parameter ekranında sütunların checkbox larını kontrol eder misiniz.

Gönderildi : 08/06/2013 00:01

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Bu sahneden mutlu oldum 🙂 Veli ve Enes ilerleyişinizi görmek çok keyifli 🙂

Gönderildi : 08/06/2013 19:22

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Soruyada cevap vereyim. Eğer dış veriyi bir formda kullanacaksan, veri bağlantı seçeneklerinde view' ini SQL Server bağlantısı olarak direkt ekle. Forma dış veri olarak ekledikten sonra,direkt çalışmayacaktırç Yine veri bağlantılarını açın burada dönüştür seçeneği var. Bunu kullanarak Sharepoint üzerindeki bir veri bağlantı kitaplığı içerisine UDCX file olarak ekleyin. Problem kalkmış olacak.

BCS tüm türleri desteklemez. O yüzden göstermiyor. IVB kimliği' de her dış veri bağlantısı için BCS nin oluşturduğu bir değerdir.

Gönderildi : 08/06/2013 19:25

(@velibaldan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim.Sizlerin sayesinde..

Gönderildi : 13/06/2013 12:05

(@velibaldan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam bigint  değerini desteklememesi sebebi ile system.Int64 tipini almayı beceremeyince  Çözüm olarak uzun ve çetrefilli bir yol olan   designer dan bdc model olarak verdim.ve Typedescriptor de düzenleyip   sitring olarak gösterdim(kandırdım diyebiliriz).

Gönderildi : 13/06/2013 12:28

Paylaş: