Forum

sharepoint 2013 web...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sharepoint 2013 web app eklerken takılma

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
365 Görüntüleme
(@SemihAllen)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Sharepoint 2013 kullanıyorum. Eskiden 2010 için yarattığım webpartları 2013 e dönüştürüp deploy ediyorum. Bu aşamada herhangi bir otomatik çevirme yapmıyorum, elle tek tek gene yazıyorum bakarak. İlk bir kaç webpartı deploy ederken sorun çıkmadı. Liste vs. "Add an app" seçeneği ile ekleyebiliyordum. Fakat daha sonra bir web part daha deploy ettim ardından ben bir liste ekleyeceğim zaman (Settings > Add an app) Loading.... yazısı geliyor ve kalıyor orada. yeni liste yaratamıyorum. 

Tüm webpartları baştan deploy ettim, serverı kapatıp açtım, belki bir js çakışması olmuştur diye scriptleri çıkardım, css leri çıkardım, sorun gene düzelmedi. Sorun her browser ile aynı, local makinada problem olmuştur belki diye başka pclerden de denedim  fakat takılma hala mevcut. 

Acaba bilmediğim bir servis mi durdu? Yada başka bir problem mi var? Yardım edebilirseniz sevinirim

Gönderildi : 14/05/2013 17:11

(@SultannurCan)
Gönderiler: 24
Eminent Member

benzer durumlarda karşılaştığım zaman genellikle bazı servislerin durmasından kaynaklandığını gördüm.

secure store ve state servisi bir kontrol etmenizi öneririm. 

Gönderildi : 14/05/2013 18:16

(@SemihAllen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

cevabınız için teşekkür ederim. kontrol ettim fakat, centeral adminden baktığım zaman secure store ve state servisleri started olarak gözüküyor :/

Gönderildi : 14/05/2013 18:29

(@SultannurCan)
Eminent Member

ben teşekkür ederim. umarım bir çözüm bulabiliriz.

app management servisi de started mı

app management share service proxy

benim benzer sorunumda bu proxyden kaynaklı idi ilginç bir şekilde bu servisi yeniden configure ettiğimde çözülmüştü.  

Gönderildi : 14/05/2013 18:53

(@SemihAllen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet oda started durumda. aslında duran bir servis yok :s çok garibime gitti. tüm hotfixler de tamamdı ama neden böyle bir sorun çıkardı anlamadım.

Gönderildi : 14/05/2013 19:41

(@SultannurCan)
Eminent Member

loglarda ne geliyor peki

web partı eklediğinizde mi oluyor yoksa site contents de mi bir sorun var?

Gönderildi : 14/05/2013 19:51

(@SemihAllen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

web part eklerken sorun yok ekliyor. tüm site içeriğini görüntülerken veya ana sayfadayken "add an app" dediğim zaman (ki listeler kitaplıklar orada) ekleme sayfasını açıyor. fakat içeriği getirmiyor. Loading.... diyor kalıyor. ve her durduğunda log daha çok doluyor. detaylı logu özel mesaj ile attım burada çok yoğun olmasın diye 

Gönderildi : 14/05/2013 20:21

(@SultannurCan)
Eminent Member

başka bir site oluşturup aynı sorunla karşılaşıp karşılaşmadıgınızı dener misiniz?

Gönderildi : 14/05/2013 20:27

(@SemihAllen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, mevcut site collection üzerindeki siteye bir alt site yarattım, sorun gene aynı. Loading... de kalıyor.

Fakat yeni bir site collection yaratıp onun üzerindeki siteye "add an app" dediğimde herhangi bir sorun olmadı. Saniyesinde sayfa açıldı. Sanırım herşeyi silip baştan yapmak gerekiyor :s 

Gönderildi : 15/05/2013 13:21

(@SemihAllen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

geceli gündüzlü uğraşlar sonucunda masterpage değiştirdiğim zaman sorun düzeldi. daha sonra araştırdım masterpage üzerindeki en ufak hata  -ki görünürde hataya düşmesede mesela bir tag eksik olduğunda vs. bu tarz sorunlara yol açabiliyormuş. Yardımlar için çok teşekkür ederim

Gönderildi : 15/05/2013 14:14

Paylaş: