Forum

Sharepoint 2013 pla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sharepoint 2013 planlamasi ve partitionlar

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
435 Görüntüleme
(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member
Konu başlatıcı

Sharepoint 2013 icin 1 tane server kurmayi planliyorum (baska bir service veya sharepoint ile alakli olmayan role kullanilmayacak). Toplam HDD kapasitem ve RAID konfigurasyonlari asagida gosterilmistir. Server ozelliklerinide alttaki goruntude bulabilirsiniz.

Partition planlamasi ve kurulum directoryleri hakkinda mantikli bir fikir pesindeyim. Yani Windows kurulum partitonu kac GB olsun, SQL instance surda olsun su kadar GB ayrilsin loglar burda tutulsun gibi. Olabildigince cok HDD kapasitesini haliyle data icin ayirmak isterim.

Windows 2012 Server = x partition ve x GB?

SQL Server 2012 SP1 =  Instance= ?? GB ve Logs= ?? GB ve lokasyon

Sharepoint 2013 =  lokasyon ve xGB?

Gönderildi : 23/03/2013 00:37

(@hasankoroglu)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Sharepoint'in bütün verilerini SQL üzerinde tuttuğunu göz önüne alırsan sırf SQL Transaction logları ayrı bir aygıtta tutmanı öneririm. Aynı disk üzerinde ayrı partition yerine ayrı disklerde tut yani. sunucu üzerindeki disk alanını iki ayrı disk olarak ayarla. bir diski işletim sistemi için (300 gb) diğer diski sql'in transaction logları için kullan. iscsi storage içerisinde de sharepoint'in ve sql'in veritabanlarını tutarsın Bir de raid 10 yapmışsın ama hiç hot spare disk ayırmayı düşünmüyor musun?

Gönderildi : 24/03/2013 00:29

(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member
Konu başlatıcı

Hasan hocam cok tesekkurler. Aslinda data storage'de 11 tane disk var ve 1 tanesi hot spare. Geri kalan diskleri baska sey icin kullanma ihtimali icin rezerv etmistim simdilik.

Sizin  son dediginiz sekil aynen  alttaki sekil oluyor degilmi?

Sharepoint server makinesi:
C: = 300GB  Windows
D: = Sharepoint and SQL server program dizini
       Temp DB Log Directory 

User Database Log Directory

iSCSI:
E: = SQL Instance root directory
       Data Root Directory
       User Database Directory
       Temp DB Directory

Gönderildi : 24/03/2013 13:57

(@hasankoroglu)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Sharepoint server makinesindeki 2 disk aynı fiziksel disk olmasın. Sharepoint ve sql server program dizinlerini de c diskine kur.

Gönderildi : 24/03/2013 18:16

Paylaş: